"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rüyada Para Görmek

Rüyada Para Görmek
Rüyada para bir kaç şekilde yorumlanır. Gümüş para hayırlı haber, sevinç verici sözdür. Bakır para hayırlı, uğurlu iş ve hizmetkardır. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı sözdür.
Rüyada para görmek; kısa bir süre içinde elinize bir miktar para geçeceğine, altın para görmek; hastalığa,sıkıntıya, gümüş para görmek; sevince,mutluluğa yeni dostluklara, birinden para almak; can sıkıcı bir haber almaya, para vermek; birinin canını sıkacak bir sözü ona söyleyecağinize, yerde para bulmak; çok önemli olmayan bir hastalık geçirileceğine, para çalmak; istemeden bir kimse hakkındaki bazı sırları öğreneceğinize, paranızı çaldırmak; herkezden saklamaya özen gösterdiğiniz bir işin açığa çıkacağına, para basmak; gizli saklı bir teşebbüste bulunulacağına, kendinizi para yırtarken görmek ise; önceden başlamış olduğunuz fakat artık pişmanlık duyduğunuz bir işten vazgeçmeye işarettir.
Rüyada para almak :vermek veya tomarla para görmek, iyi şans ve zenginliğe yorumlanır. Para bulmak, şansının iyi olacağına ve zengin olunacağına işarettir. Para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve üzüntüye yorulur. Para saymaksa, beklemediği kadar başarılı olacak bir işe yorumlanır. Gümüş para güzel haber, mutluluk demektir. Bakır para güzel, uğurlu bir iştir. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı söz olarak yorumlanır.
Rüyada çok paraniz oldugunu ve onlari saymakla bitiremediginizi görmek, yapmak istediginiz bir isi tamamlayamayacaginiza, yahut çalistiginiz yerde bazi ihmallerinizden dolayi zarara ugradiginiza delalet eder. Yolda giderken yerde bir para bularak aldiginizi görmek, elinizden bir miktar para çikacagina isarettir.

Rüyada  Para Dağıtmak
Kişinin sahip olduğu refah düzeyinin yüksekliğine ve halinin vaktinin de yerinde olduğuna işarettir. Sahip oldukları karşısında mütevazı olmayı bilen ve insanlara karşı eli açık davranan bir kimsenin varlığına yorulur.
Rüyada Borç Para İstemek
Cömert, paylaşmayı bilen, iyiliksever ve hayır sahibi kimselerin varlığına delalettir ve bu kişilerden gelecek desteğe alamettir. Tanıdık bir kişiden borç para istemek aile ve akraba içinde değer görmeye, onlarla sıkı sıkıya kenetlenmeye ve zor zamanlarda omuz omuza olmaya yorulur. Tanımadık birinden borç istemek sahip olunacak gerçek bir kötü gün dostuna ya da hayırlı bir komşuya işarettir. Anne babadan borç istemek, onlar için istedikleri gibi bir evlat olmanın hakkını vermektir.
Rüyada Birinden Kâğıt Para Almak
Düzenli gelire, kesilmeyecek rızka, bolluğa, rahatlığa, alın terine, helal olan mala ve ekmeğe alamettir. Kişinin hiç işsiz kalmayacağına, maaşının ailesi ve kendisi için yeterli miktarda olacağına yorulur. Mesleğinde tecrübeli kişi olup rağbet görmek ve çok para kazanmaktır. Kardeşten kâğıt para almak, onun bir sıkıntısını öğrenip, ona ilaç olmak için çabalamaya, arkadaştan kâğıt para almak, onunla iyi geçinmeye, samimiyete, güçlü bir bağ kurmaya ve çok şey paylaşmaya alamettir. Düşmandan kâğıt para almak, husumetin artmasıdır. Dosttan kâğıt para almak, iyilikle karşılaşmak demektir.
Rüyada Kâğıt Para Saymak
Canla başla çalışmaya, kimseye el açmadan yaşamak için mücadele etmeye, anne baba ya da çoluk çocuk için faydalı olmak için çabalamaya, mesleğinde doğru ve emin adımlarla ilerlemeye, gayret göstermeye, başarıya inanmaya ve umudunu hiç kaybetmemeye yorulur. Başka birinin kâğıt para saydığını görmek yeni bir iş teklifi almak ya da iş hayatında yeni bir olanak elde etmek demektir.
Rüyada Kâğıt Para Bulmak
Amacına hâsıl olmaya, rahatlatacak, güldürecek gelişmeler yaşamaya, mal sahibi olmaya ve hayatında yenilikler yaşamaya işarettir. Ticarette önemli atılımlar yapmaya, ülke dışına açılmaya, yeni yerler görmeye ve işinde kendini geliştirip daha bilgili olmaya delalettir. Çok sayıda kâğıt para bulmak ya da tomarla kâğıt para bulmak gereksiz ve fazladan söz işitmeye ve moralinin bozulmasına yorulur.
Rüyada Bozuk Para Toplamak
Kötülüklerle karşılaşmaya, art niyetli kimselerden gelecek baş ağrısına, onlar nedeniyle üzülmeye, çıkmaza düşmeye, sıkıntıya girmeye ve kara kara düşünmeye alamettir. Kurtuluşa ermek için ne yapacağını bilememek, bir çıkış noktası ya da yol bulamamak demektir. Bozuk para toplamak ve saymak hem maddi hem de manevi çöküştür. Bozuk para biriktirmek yanlış arkadaşlıklar, birliktelikler ve ortaklıklar nedeniyle pişmanlık yaşamaya ve başını taşlara vurmaya işarettir.
Rüyada Para Bozdurmak
Sorunları hafifletmek ya da çözmek için başvurulacak yollardır. Fikir alışverişinde bulunmak koşuluyla ortak bir paydada buluşmak ve sıkıntıları atlatmak için gayret etmeye, uzlaşmacı olup bir noktada anlaşma sağlamaya, çözümün bir parçası olmak için uğraşmaya yorulur. Kişinin para bozdurduğunu gördüğü kişi ile birlikte hareket etmesi sayesinde kafasının rahat etmesine bu sayede moralinin de yerine gelmesine işarettir.
Rüyada Borç Para Vermek
Arkadaş ya da aile çevresinden bir kimsenin derdine ortak olmaya, ona elinden geldiğince fayda sağlamak için çabalamaya alamettir. Bir kimsenin yüzünün gülmesine vesile olmaya ve ondan hayır duası alarak maneviyatını arttırmaya yorulur. Sevilen bir kişiye borç para vermek, karşılıksız iş yapmaya, teşekkür ve takdir almaya, sevilmeyen ve istenmeyen bir kişiye borç para vermek yapılan haksızlığı hazmedememeye ve sürekli kafaya takmaya işarettir.
Rüyada Demir Para Görmek
Görülen demir para oranında dert edinmek, ağır yükümlülüklerin altına girmek, zorunlu ve öncelikli ihtiyaçlarını giderememek, işsiz ve aşsız kalmaktır. Demir para almak, karşı taraftan ya da düşmandan gelecek bela, demir para toplamak, malından kaybetmek, demir para saymak, şansından ve kısmetinden olmak, demir para biriktirmek de rakiplere yenilmektir.
Rüyada Ölüye Para Vermek
Yatırımların boşa gitmesi, parasal açığın artması, sahip olunan koşulların gerilemesi ve hayatın en kritik zamanlarının yaşanması demektir. Kişi için büyük deneyim ve ders olacak mali kayıpların yaşanmasına ve çileli bir dönemin yaşanmasına işarettir. Ölüye Türk parası vermek küçük çaplı zarar görmek, ölüye yabancı para vermek zararın büyük oranda yaşanmasıdır.
Rüyada Patrondan Para Almak
İktidar ve zafer elde etmektir. Kişinin çevresinde hizmete hazır kimselerin bulunmasıdır. Söz sahibinin ve karar alma yetkisinin kişinin elinde bulunmasına yorulur. Patrondan kâğıt para almak sorunları çözmek, patrondan bozuk para almak, fırtınalı günler yaşamak ve zor zamanlardan geçmek demektir.
Rüyada Para Aramak
Sanki yapılacak hiç birşey kalmamış, tüm çareler tükenmiş ve hayatın sonu gelmiş gibi hissedecek kadar umutsuz hissetmeye yorulur. Kendine olan inancını yitirmeye, yardımların ve desteklerin kesilmesine, bu nedenle psikolojik olarak yıpranmaya ve duygusal olarak çökmeye işarettir.
Rüyada Sahta Para Basmak
Şaibelerden ve şüphelerden uzak dürüst ticaret yapmaya bu sayede piyasanın ve sektörün en güvenilir ve en tercih edilen isimlerinden olmaya, başarı grafiğini yükseltmeye, ödül ve plaket almaya delalettir. Dolar basmak, uluslararası ziyaretler, iş seyahatleri ya da tatiller yapmak, Euro basmak yabancı ülkelerle iş ortaklığında bulunmak ve Türk lirası basmak, ülke çapında zaferler kazanmak demektir.
Rüyada Para Ödemek
İyi sayılmaz, kıt kanaat geçinmek zorunda kalmak, kısıtlı imkânlara sahip olmak ve yetersiz gelir kazanmaktır. Yaşamın idame etmesini sağlayan olanakların ve gereksinimlerin yokluğunu çekmeye, maddi konularda boynu bükük olmaya, bu nedenle hep kenarda köşede kalmaya alamettir. Kişinin borcunun olduğu bir kimseye para ödemesi feraha ve düze çıkmaya yorulur.
Rüyada Para Çalmak
Bir işe niyetlenmek ve bunun için harekete geçmek demektir. Aile eşrafının ve çevrenin karşı çıkmasına neden olacak kadar riskli bir girişimde bulunmaktır. Komşudan ya da arkadaştan para çalmak, onlarla yaşanacak sorunlara, münakaşalara ve kavgalara alamettir. Patrondan para çalmak, onun gözüne girecek bir iş yapmak, anneden para çalmak da ondan bir sır saklamaktır.
Rüyada Para Üstü Almak
Hesaplı yaşamak, kendini sıkıntıya sokacak harcamalar yapmamak, bir adım atmadan önce uzun uzun düşünmek ve ince eleyip sık dokumaktır. Para biriktirmek ve yarınlara birşeyler bırakmak için kısıtlamaya gitmek demektir.
Rüyada Oyundan Para Kazanmak
Saltanat sürecek kadar güzel ve rahat yaşamaya, gelecek kaygısı yaşamamaya, başkalarına faydalı olacak oranda varlık sahibi olmaya yorulur. Ekonomik çıkarların ön planda olduğu alanlarda iş yaparak büyük kazanç elde etmeye işarettir. Kumarhanede oyun oynayarak para kazanmak, rakip edilemeyecek kadar güç sahibi olmak, şans oyunundan para kazanmak tesadüf sonucu dünya malı elde etmektir.
Rüyada Para Kaybetmek ve Sonra Bulmak
Kişinin kararsız ve umutsuzluk yaşarken olayların kendi menfaatine yönelik şekilde gelişmesi ile yaşayacağı sevince ve müjdeye alamettir. Ekstra gelir sağlamak, para kazanılacak yeni alanlar keşfetmek ve alternatifleri arttırmaktır. Kişinin bağımsız davranarak sorunlarından kurtulmasıdır.
Rüyada Para Sıkıntısı Çektiğini Görmek
Kişinin içindeki şüpheler ve korkulardır. Yükün artması, imkânların ve fırsatların tükenmesi buna karşın ihtiyaçların çoğalmasıdır. Bu durumun kişi üzerinde yarattığı olumsuz etki ve onu içine düşürdüğü aciz haldir.
Rüyada Para Saklamak
İçine kapanık olup kendi halinde yaşamaya, sessiz sakin bir kişiliğe, üslupta ölçülü olmaya ve yumuşak mizaca delalettir. Aile geçimini ön planda tutmak ve elindekiyle yetinmeyi bilmektir. Öte yandan sır saklamayı bilecek kadar güvenilir kişilerden olmaya yorulur. Yastık altında para saklamak, paylaşılmamış kişisel konuların varlığına ve bunları kafaya takmaya, bankada para saklamak büyük çapta projeler üretmeye, cüzdan da para saklamak da tutumlu olmaya işarettir.
Rüyada Para Dolu Çanta Görmek Ve Bulmak
İtibar edinecek görevleri ifşa etmeye, terfi ederek amir olmaya ve toplumda önemli bir statü elde etmeye alamettir. Parasal kaygılar bitecek, kişinin finansal kaynakları büyüyecek, eli bolluğa kavuşacak, yaşamına zenginlik hâkim olacak demektir. Çantanın kâğıt paralarla dolu olması hayırken, bozuk paralarla dolu olması ve ağır olması şerdir.
Rüyada Para Yardımı Yapmak
Eli açık davranmaya, fakir sevindirmeye, haktan yana davranmaya ve cömert kişi olmaya delalettir. Paylaşıldıkça artan varlığa, merhametli davranmaya, güzel hal ve hareketlere yorulur. Bir yandan da kişinin ihtiyaç sahibi olmaktan kurtulması ve iyi bir konuma gelmesidir.
Para Nedir ?
Para; karşılığında mal ve hizmet almaya ve vermeye; bunların ekonomik değerlerini takas etmeye yarayan üzerinde rakamsal değerler taşıyan kâğıt veya madeni ödeme aracıdır. Para genel kabul gören değişim aracına verilen isimdir. Malların birbiriyle değiştirilebilmesini sağlar.
Karşılık verme, ödeme, gelir, fiyat anlamlarına gelir. Para değer denkliğinin bir göstergesidir. Bu gösterge maddi ya da nominal değerde karşılıklar bulabilir. Maddi nitelikte paraya örnek olarak madeni para, banka teminat belgeleri ya da banknot, çek ya da senetler örnek verebiliriz. Nominal nitelikte paraya ise banka hesabındaki para ya da kredi onayını örnek verebiliriz. Para gündelik yaşamda takas aracı olarak kullanılır. Doğrudan doğruya takas yapan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasının yanında diğer takaslar için geçerli olması, parayı diğer takas araçlarından ayıran önemli bir özelliktir.
Çağlar boyunca para az bulunan maddelerden yapılmıştır. Değerli metallerden deniz kabuklarına ve hatta sigaraya kadar pek çok eşya veya mal para işlevi görmüştür.Parayı milattan önce Lidyalılar bulmuştur.
Para bir ülkenin para sahasına dâhil olan madeni ve banknot sistemini içeren tüm para varlığıdır. Para sahası da bir paranın yürürlük alanı anlamına gelir ve mal, hizmet takasını sağlar. Para birimi ise genellikle ülkelerin para türleriyle eş anlamda kullanılır. Bu nedenle para birimi, paranın bir alt biçimi olarak görülür. Çoğu para birimi, uluslar arası döviz piyasalarında da işlem görür. Bu piyasalardaki değerler de kambiyo ya da döviz kuru adını alır. Piyasada bulunan neredeyse tüm nominal para değerleri, ana birim ve bunun yüzde biri değerinde olan alt birimlerden oluşan ondalık sayı sistemine dayanır.
Paranın Özellikleri:
– Taşınabilir olması: Ticari işlemlerin kolayca yapılabilmesi; paranın ağırlığı ve hacmi bakımından taşımaya uygun olmasına bağlıdır.
– Bölünebilir olması: Değişik miktarlardaki ödemelerin yapılabilmesi için, paranın kolayca Bölünebilir olması ve birbirine dönüşebilir olması gerekir. Paranın ifade ettiği değerler çok çeşitli olmalıdır.
– Dayanıklı olması: Isı, nem, aşınma, yıpranma, çarpma, bozulma gibi dış etkilere karşı dayanıklı olmalıdır.
– Kabul görmesi: Ülke, diğer ülkeler ve halk tarafından resmen tanımlanmalı ve kullanılmalıdır.
Günümüzde para stokunun kontrolünü yani para politikasını, hazine müsteşarlığı ya da merkez bankaları yürütmektedir. Neredeyse tüm batılı ülkelerin merkez bankaları bağımsızdır, yani hükümet merkez bankalarına ya neredeyse hiç müdahale edememekte ya da hükümetin nadiren, dolaylı ve küçük müdahalesi olabilmektedir.
Bir paranın konvertibilitesi dünya piyasalarında serbestçe alınıp-satılabilir ve değiştirilebilir olması demektir. Ayrıca bir para birimi, altın ve/ veya gümüşle tanımlanıyor ve banknot bu para birimiyle her zaman değiştirilebiliyorsa yine konvertibiliteden söz edilebilir.
Şu an dünyada yürürlükte olan resmi para birimi 160’dan fazladır (ISO 4217). Uluslararası alanda geçerliliği olan başat döviz birimi Amerikan Doları ve Euro (Avro) ‘dur. Resmi para birimine nispeten bölgesel olan tümleyen para birimi ise takas aracı olarak kabul görür.
Parayı Kim Buldu?
Dünyanın en eski para örneklerine  Lidyalıların yaşadıkları topraklarda rastlanmıştır. M.Ö. 7. Yüzyıla ait paralar fasulye biçimindeki madeni altın ve gümüşten yapılmış olarak bulunmuştur.
Bu paraların bir yüzünde aslan ve boğa motifi diğer yüzünde ise paranın değerini gösteren işaretler vardı.
Bu dönemden sonra para tüm Akdeniz ülkelerine yayılmış M.Ö. 320 yılında Büyük İskender’in profilinin yer aldığı paralar basılmıştır. Daha sonra ise başka kral ve imparatorların portrelerinin yer aldığı paralar da basılmıştır.
Madeni paralardan sonra ilk kağıt para basımı ise 11. Yüzyıl’a aittir.
Avrupa’da kağıt para ilk olarak 1661 yılında Stockholm’de basılmış, birkaç yıl sonra ise İngiltere’de de kağıt para kullanılmaya başlanmıştır. Amerika’da ilk kağıt para ise 18. yüzyılda görülmeye başlanmıştır

Benzer Tabirler

Evlenme Teklifi Almak Rüyada Evlenme Teklifi Almak Rüyada evlenme teklifi almak, çok güzel bir rüyadır ve rüya sahibinin esenliğe ve huzura kavuşacağına, hayallerini gerçek...
rüyada nikah töreni görmek nikah görmek farz olan ibadetlerden birini yerine getirmeye, hayatın bir düzene girmesine, sorumluluk ve her türlü kötülükten emniyete, Bilmediği bir ...
Rüyada Yayık Ayran İçmek Rüyada Yayık Ayran İçmek Çok büyük ve çok hayırlı kısmetler ile karşılaşılacağına, iş hayatında ve aile hayatında çok güzel ve iyi atılımlar yapıla...
Rüyada Kırmızı Elma Ağacı Görmek Rüyada kırmızı elma ağacı görmek, kısmetin açık olduğu ve rüya sahibinin bir değil birden fazla kısmet alacağı ile yorumlanır. Rüyayı gören kişinin ke...
Rüyada Evli Olmayan Birinin Kendini Hamile Görmesi... Rüyada Evli Olmayan Birinin Kendini Hamile Görmesi Rüyayı gören kişinin sahip olacaklarının kendini doyuma ulaştıracağına yani elde edeceği maddi v...
rüyada faytona binmek Faytona binip gezinti yaptığını görmek ruh ve gönül eğlendirmeye, faydalı seyahate. Faytoncu insanı dinlendiren ve onun ağırlığını paylaşan dost ve in...

Sedye Bilgiler vücut geliştirme Geri Sarımlı Düşüş Durdurucu Sedye Fiyatları