"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rüyada Gelinlik Görmek

 Rüyada Gelinlik görmek
Gelinlik giydiğini gören kişi bekar ise hemen evlenir. Gelinlik temiz ise mutlu bir evliliğe kirli ise kötü bir evliliğe yorumlanır. Gelinlik siyah ise evliliğinizde karşınıza çıkacak sorunlara işarettir.

Bir kadının kızını evlenirken yada gelinlik giymişken görmesi kızının ve kendisinin bahtının açık olduğuna yorumlanır. Ayrıca bu rüyayı cuma gecesi görmek aynısının olmasına dayanır.

Gelinlik giydiğini gören kişi bekar ise hemen evlenir. Gelinlik temiz ise mutlu bir evliliğe kirli ise kötü bir evliliğe yorumlanır. Gelinlik siyah ise evliliğinizde karşınıza çıkacak sorunlara işarettir.
Bir kadının kızını evlenirken yada gelinlik giymişken görmesi kızının ve kendisinin bahtının açık olduğuna yorumlanır. Ayrıca bu rüyayı cuma gecesi görmek aynısının olmasına dayanır.
Rüyada Beyaz renkli gelinlik görmek ve giymek saflığı, mükemmellik, barış, masumiyet, haysiyet, temizlik, farkında olma ve yeni başlangıçları temsil eder.
Rüyada bej renkli gelinlik  görmek ve giymek Aynı zamanda bazı konudaki nötr veya tarafsız konumunuzu gösterebilir.
Rüyada siyah renkli gelinlik görmek ve giymek bilinmeyen, bilinçsiz, tehlike, gizem, karanlık, ölüm, yas, ret, nefret ya da kin simgeler
Rüyada mavi renkli gelinlik görmek ve giymek   doğruluk, bilgelik, cennet, sonsuzluk, bağlılık, huzur, sadakat ve açıklık temsil eder
  
Rüyada sarı renkli gelinlik görmek ve giymek bu rüyanın hem olumlu hem de olumsuz çağrışımları vardır. Rüyadaki diğer unsurlarla birlikte değerlendirilmelidir.
Rüyada kahverengi renkli gelinlik görmek ve giymek   Maddecilik, pratiklik, yerli mutluluk, fiziksel rahatlık, muhafazakârlık, bir materyalist karakterini göstermektedir
Rüyada bordo renkli gelinlik  görmek ve giymek   zenginlik, başarı ve refah simgeliyor. Bu potansiyel güç göstergesidir
Rüyada fuşya renkli gelinlik görmek ve giymek Bu rüya aynı zamanda duygusal istikrar ile ilişkilidir
Rüyada altın renkli gelinlik  görmek ve giymek bir manevi ödül, zenginlik, incelik ve çevresini geliştirme yansıtır
Rüyada gri renkli gelinlik görmek ve giymek korku, depresyon, kötü sağlık, kararsızlık ve karışıklık gösterir
Rüyada yeşil renkli gelinlik görmek ve giymek olumlu bir değişim, sağlık, büyüme, bereket, şifa, umut, canlılık, canlılık, barış ve huzur anlamına gelir
Rüyada pembe renkli gelinlik görmek ve giymek dış görünüşünüz hakkındaki endişelerinizi, seks ve şehvet temsil eder
Rüyada çivit renkli gelinlik görmek ve giymek görmek maneviyat ve ilahi koruma anlamına gelir
Rüyada fildişi renkli gelinlik  görmek ve giymek Bir şey ya da birisinin, tahmin ettiğiniz gibi mükemmel olmadığını işaret eder
Rüyada Kırmızı renkli gelinlik görmek ve giymek Gelişiminizi tamamlamış olduğunuzu, yeni hayata adım atabileceğinizi işaret eder
Rüyada leylak renkli gelinlik görmek ve giymek düşüncelerden uzaklaşıp, zihin berraklığına kavuşmanız gerektiğini ve daha olumlu düşünmeye başlamanızı
Rüyada Lacivert renkli gelinlik  görmek ve giymek uygunluk ve bireysellik eksikliği gösterir, pek makbul bir rüya değildir
Rüyada Turuncu renkli gelinlik görmek ve giymek dostluk, nezaket, cömertlik, canlılık, sosyallik simgesidir
Rüyada Mor renkli gelinlik görmek ve giymek yetenek, şifa sevgi, şefkat ve merhametin, bağlılığın bir göstergesidir
Rüyada Turkuaz renkli gelinlik görmek ve giymek güç, karma ve doğal enerji, şifa ifade eder
Rüyada Gelinlik Almak

Kişinin yaşayamadığı ve elde edemediği için içinde ukde kalmış ne varsa hepsine kavuşma ve onları doyasıya yaşama şansına hasıl olmasıdır. Elmas taşlarla bezenmiş bir gelinlik almak, yetenekleri geliştirmek sayesinde kalifiye bir insan olmayı başarmaya, incilerle bezenmiş bir gelinlik almak, fiziksel ve ruhsal anlamda görülebilir değişiklikler yaşama işarettir.

Rüyada Başkasının Düğününde Gelinlik Giymek

Kişinin başarılarını, mutluluğunu ve sahip olduğu yaşamı örnek alacak bir kişinin varlığına delalettir. Birinin önderliği ve yol göstericiliği sayesinde koşulların iyileşmesine, rahatın yerine gelmesine, maddi ve manevi zenginliğin artmasına yorulur.


Rüyada Evli Bir Kadının Gelinlik Giymesi

Kişinin gelecekte gerçekleştirmek istediği plan ve projelerdir. Ayrıca geçmişi hatırlatacak hoş bir olayın yaşanacağına işarettir. Evli bir kadının beyaz ve parlak bir gelinlik giymesi, güzel söz, iyi haber ve müjdedir. Evli bir kadının gri ya da siyah gelinlik giymesi sıkıntıdır. Mavi, yeşil ya da pembe gelinlik giymesi hayırlı olayların meydana gelmesi demektir.

Rüyada Gelinlik Denemek

Kararsızlıktan kurtulmaya, özgüvenini toplamaya, amaçlara ulaşmak için büyük ve güzel adımlar atmaya alamettir. Kafaya konulan konular üzerinde zafer elde edilmesi, kazanç sağlanması ve manevi olarak haz duyulmasıdır. Kırmızı gelinlik denemek aşk hayatındaki şansa, sarı gelinlik giymek isteksizliğe, huzursuzluğa, sade ve düz gelinlik denemek alçakgönüllü olmaya, sevilmeye, takdir edilmeye delalettir.

Rüyada  Gelinlik Diktirmek

Dileklerin gerçekleşmesi ve niyetlerin yerine getirilmesidir. Fırsat elde etmeye, iş, aile, kazanç ve aş sahibi olmaya, doğru kararlar alarak ilerleme ve gelişme kaydetmeye yorulur. Kabarık ve boncuklu gelinlik diktirmek maddi güç sahibi olmaktır. Elbise modelinde gelinlik diktirmek ağır başlılık kazanmaya, yapılan hatalardan ders almaya, olgunlaşmaya ve hayat deneyimleri edinmeye işarettir.

Rüyada Gelinlik Giydiğini Görmek ve Ağlamak
Sevilen kişilere kavuşmaya, dertten, hastalıktan, zorluktan ve sıkıntıdan kurtulmaya, çok sevinmeye, kalıcı ve gerçek dostluklar edinmeye, aile saadeti yaşamaya, ticarete atılmaya, başarılı olmaya yorulur. Kişinin hayattan umduğu herşeyi bulmaya alamettir.

Rüyada Dul Bir Bayanın Gelinlik Giymesi
Ümitsizlikten kurtulmaya, toparlanmaya, mutlu ve başarılı olmak için gayret etmeye, yaşam sevincini geri kazanmaya, yarınlara olan inancını tazelemeye ve herşeyin daha iyi olması için çaba göstermeye delalettir. Yeni seçimler yapmak ve muradına ermek demektir.
RüyadaYaşlı Birinin Gelinlik Giydiğini Görmek
Şen kahkahalar ve sevinç çığlıkları atmaya vesile olacak kadar güzel ve müjdeli haberler almaya, illet hastalıklardan kurtulmaya, çok uzun yıllar yaşamaya, çıkmazları aşmaya ve çareler bulmaya yorulur. Yeni yollar ve yeni başlangıçlardır. Badireler atlatmaya ve bu sayede daha güçlü, inançlı ve umutlu olmaya delalettir.
Rüyada Gelinlik Giyip Evlenmek
İş ve evlilik hayatında verilen emeklerin boşa gitmemesi demektir.  Ayrılıkların ve özlemlerin son bulmasına, endişelerin, kuruntuların ve olumsuz düşüncelerin bitmesine, sorunların üstesinden gelinmesine, dostların çoğalmasına ve aşılmaz engellerin aşılmasına işarettir. Gelinlik giyip evlenmiş bir arkadaşını görmek, kısmetin açılması, şansın da çoğalmasıdır. Gelinlik giyen bir akrabayı görmek aile bireyleri arasındaki bağlılığın, sevginin ve saygının daim olmasıdır.
Rüyada Gelinlik Görüp Giyememek
Düşlerden, isteklerden, hayallerden ve ideallerden vazgeçilmemesi gerektiğine işarettir. Çalışmanın ve inanmanın zafer getirmesidir. Kişinin idealist davrandığı konular üzerinde biraz daha gayret göstermesi gerektiğine alamettir. İsyan etmeden, sabırla yola devam edildiği takdirde herşey yoluna girecektir.
Rüyada Gelinlik Giyip Nikâh Tazelemek
Kaybedilenlerin geri kazanılmasına, eksilenin yerine konulmasına ve maneviyatın güçlenmesine yorulur. Kalabalık bir çevre edinmeye, güvenilen kimselerden fayda ve yardım görmeye işarettir, İsabetli ortaklıklar yapmak bu sayede hem kazanç, hem mevki hem de ün sahibi olmak demektir.

Rüyada Evde Gelinlik Görmek
O ev içinde yaşanacak aile saadetine işarettir. Yeni mallar edinmeye, yeni kimselerle tanışmaya,  kendini iyi hissedecek şeyler yapmaya, rahatlığa ve hafifliğe delalettir. Evde beyaz gelinlik görmek hayırdır, siyah gelinlik görmek şerdir. Yeşil gelinlik görmek de iman gücüne ve ibadete delalettir.
Rüyada Gelinlik Satın Almak
Yaşanan tatsızlıkların, huzursuzlukların, problemlerin ve zorlukların zaman içinde atlatılacağına, eşlerin arasının düzeleceğine, küs arkadaşların ve dostların yeniden bir araya geleceğine, yeni kimselere merhaba denileceğine ve onlarla ahbaplık kurulacağına yorulur. Kullanılmış yani ikinci el gelinlik satın almak beklenenin gerçekleşmemesidir. Kullanılmamış bir gelinlik satın almak değişimin istenilen yönde olacağına işarettir.
Rüyada Kardeşinin Gelinlik Giymesi
Hatır kıymet bilmeye, yapılan iyiliklerin karşılığını vermeye, vefalı olmaya, yardımseverliğe, dayanışmacı ve paylaşımcı bir karaktere sahip olmaya alamettir. Kişinin anlayışlı, bağışlayıcı ve halden anlayan kimse olduğuna yorulur.
Rüyada Gelinlik Ayakkabısı Giymek
Sahip olunan maddi imkânların eksiksiz olacağına, kişinin hayatındaki herşeyin gönlünce yaşanacağına, hiçbir zaman ele güne muhtaç olmadan yaşama şansına sahip olacağına, Allah’a el açıp şükür edecek kadar iyi ve güzel olanaklar içinde bulunacağına işarettir.
Rüyada Gelinlik Yırtılması
Endişe demektir. Olumsuz düşüncelerin kişiyi esir alması nedeniyle huzurunun, mutluluğunun ve rahatının kaçmasına, keyfinin kalmamasına ve yaşama isteğinin kaçmasına yorulur. İyi değildir, zarar görmeye, sağlığını yitirmeye, zahmet çekmeye, zorluk içine girmeye yorulur. Başka birinin gelinliğinin yırtılması iyi halin kalmayacağına, işe yaramayacak yollara başvurulacağına, olmayacak duaya âmin denileceğine ve mümkün olmayacak hayallerin peşinde sürüklenerek çok mutsuz ve üzgün olunacağına alamettir.
GELİNLİK NEDEN BEYAZ’DIR
Gelinlikler çok uzun yıllardır düğün törenlerinin vazgeçilmez unsurları arasındadır. Düğün denildiği zaman çoğu kişinin ilk aklına gelen şeylerden biridir. Peki gelinlik ilk olarak kim tarafından düşünülmüş ve giyilmiştir? Eski Roma’da gelinliklerin rengi sarıydı. Gelinler yine sarı renkte peçe takıyorlardı. Peçe evli ve bekar kadınları ayırt ediyordu. Ortaçağlarda ise gelinliğin rengi üzerinde pek durulmadı. Kumaşın kaliteli ve gösterişli olması daha önemliydi. Herkes en iyi elbiselerini giyiyordu, renk de herkesin kendi tercihine göreydi. Beyaz gelinlik adetinin yaygınlaşması 16. yüzyılda olmuştur. Bu yıllarda kraliyet ailesi gelinlerinin gümüşi renkte gelinlik giymeleri gelenekti. Kraliçe Viktorya bunu reddetti ve beyaz gelinlik giymekte ısrar etti. Bundan sonra İngiliz ve Fransız yazarlar, beyaz rengin masumiyetin simgesi olduğu konusunu işlemeye başladılar. O dönem ahlakına göre bekaret evliliğin vazgeçilmez koşulu olduğu için beyaz gelinlik adeti tuttu. Evlenirken beyaz giysi giymek genç kızların bekaretlerini topluma ilan etmelerinin vasıtası oldu. Gelinlikle ilgili bazı batıl inançlar da var. Bunlara göre gelinin gelinliğini bizzat kendisi dikmesi, damadın düğünden önce gelini gelinlikle görmesi, gelinin gelinliği düğünden önce giymesi uğursuzluk getiriyor.
Gelinlik ilk olarak Türk toplumundan dünyaya yayılmış bir gelenektir. Ortaçağ Avrupa’sında Katolik ve Hıristiyan olan toplumlarda kadınların geneli kapalıydı. Çalışan kadınların bir bölümü açıktı. Avrupa’da evlenecek genç kız veya kadın yeni aldığı kıyafetiyle birlikte kiliseye gidip evlenirlerdi. Bazen bu kız kapalı da olurdu açıkta olurdu. Genelde dinlerine aşırı derecede bağlı olan Katolik ve Hıristiyan kadınlar kapalı olurlardı.
Türkler oba sistemiyle yaşayan bir topluluktu. Sürekli gezgin oldukları için her türlü kültürü ve yeni gelişmeleri anında bünyesine alırdı. Eski Türklerde din öğeleri hiçbir zaman baskı etkisi olmadığı için gelenekler ön plana çıkardı. Oba sisteminde evlenecek gelin güzelce giydirilir ve kırmızı bir tül (Kırmızı tül bakireliği temizliği namusu ve baba evinden çıkmayı simgeler) ile başı kapatıldıktan sonra damat tarafından at üstünde alınırdı. Kızın başı düğün bitip evine gelene kadar açılmazdı. Türkler yerleşik hayata geçtikten ve Müslümanlığı kabul ettikten sonra bu geleneği Arap topluluğu almıştır.
Daha sonraları İpek yoluyla tüccarlar Çin’den ipek türü kumaşlarla bu hat zenginlenmiştir. Avrupa’dan gelen gezginler ve sanat adamları Türklerde ki bu geleneği kendi ülkelerine taşımıştır. Avrupalı bu gezginler kendi ülkelerindeki avam kamarasında (zengin ve seçkin insanların bulunduğu topluluk) anlatırlar. İlk başta saten ve ipek kumaşlarla yapılan gelinlik daha sonra da beyaz tülle yapılmaya başlanmıştır. Avrupa beyaz gelinliği benimsedi ve gelinliğin evlenecek kadının düğün gününde onun temizliğine masumluğuna ve yeni bir hayata güzel girmesini vurgu yapacak bir unsur olarak algılandı…
Eski Roma’da gelinliklerin rengi sarıydı. Gelinler yine sarı renkte peçe takıyorlardı. Peçe evli ve bekar kadınları ayırt ediyordu. Ortaçağlarda ise gelinliğin rengi üzerinde pek durulmadı. Kumaşın kaliteli ve gösterişli olması daha önemliydi. Herkes en iyi elbiselerini giyiyordu renk de herkesin kendi tercihine göreydi.
Beyaz gelinlik adetinin yaygınlaşması 16. yüzyılda olmuştur. Bu yıllarda kraliyet ailesi gelinlerinin gümüşi renkte gelinlik giymeleri gelenekti. Kraliçe Viktorya bunu reddetti ve beyaz gelinlik giymekte ısrar etti.
Bundan sonra İngiliz ve Fransız yazarlar beyaz rengin masumiyetin simgesi olduğu konusunu işlemeye başladılar. O dönem ahlakına göre bekaret evliliğin vazgeçilmez koşulu olduğu için beyaz gelinlik adeti tuttu. Evlenirken beyaz giysi giymek genç kızların bekaretlerini topluma ilan etmelerinin vasıtası oldu.
Gelinlikle ilgili bazı batıl inançlar da var. Bunlara göre gelinin gelinliğini bizzat kendisi dikmesi damadın düğünden önce gelini gelinlikle görmesi gelinin gelinliği düğünden önce giymesi uğursuzluk getiriyor.
Söz evlenmeden açılınca evlilik yüzüğünden de bahsetmek gerekiyor. İnsanların evlenince yüzük takmaları eski Mısırlıların inançlarına dayanıyor. Milattan 2800 yıl önce Mısır’da yaşayanlar dairenin veya halka şeklindeki cisimlerin başlangıç ve bitiş noktalarının olmaması nedeni ile sonsuzluğu temsil ettiklerine inanıyorlardı. Yüzük evliliğin sonsuza dek süreceğini simgeliyordu. Sonra bu inanç ve adet Romalılar vasıtası ile iyice yaygınlaştı. Kazılarda o devirlere ait çok ilginç evlilik yüzüklerine rastlanılmıştır.
Evlilik yüzüğünün sol ele ve sondan bir önceki parmağa takılmasının sebebi ise modern tıbbın gelişmesinden önceki devirlere ait yanlış bir insan anatomisi bilgisidir. O zamanlarda dolaşım sistemimizdeki ana damarın sol elimizde bu parmaktan başlayıp kalbimize gittiği sanılıyordu. Böylece buraya takılan yüzükler evli çiftin kalben bağlılığını simgeliyordu. Gerçi şimdi damarların nereden gelip nereye gittiği biliniyor ama bu da bir adet olarak kaldı.
 

Benzer Tabirler

Rüyada Kuş Vurmak Rüyada Kuş Vurmak Rüyada kuş vurmak, isteklerini gerçekleştirememekten duyduğu kaygıları, kişinin davranışlarını ve hareketlerini kısıtlayan ve bun...
rüyada pişmiş yemek görmek * Hazmı kolay ve lezzetli yemek geçim yollarının kolaylaşmasına ve hayırlı rızka.* Yemek yemek kanaate, eğer altın ve gümüş kaptan yiyorsa borcave har...
rüyada balina görmek ve balina öldürmek alina büyük ama beraberinde sorumluluklar da getiren kısmet olarak yorumlanır. Balinanın yanında durmak veya beraber yüzmek, önemli bir işin başına ge...
AKREP Burcu Mart 2017 Burç Yorumu AKREP Burcu Mart 2017 tarihinde İş ve günlük hayatı ile ilgili daha dikkatli adımlar atmalı. Çevrenizdeki bazı kurnaz insanların oyununa gelebilirsini...
Rüyada Yumurta Sarısını İçmek Rüyada Yumurta Sarısını İçmek Rüyayı gören kişinin, çok büyük işler başarması, yetenekli bir kişi olması ve işini çok iyi bir şekilde yapması sayes...
Arkadaşını Gelinlikle Görmek Rüyada Arkadaşını Gelinlikle Görmek Rüyada arkadaşını gelinlikle görmek, eğer o arkadaşınız bekarsa yakında kısmetinin çıkmasına ve hayırlı bir evlili...

Sedye Bilgiler vücut geliştirme Geri Sarımlı Düşüş Durdurucu Sedye Fiyatları