"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rüyada Balık Görmek Balıklar

Rüyada balık görmek
Balıklar genel olarak hayırla yorumlanmaktadır. Size gelecek kısmetler, mal ve mülkler balık sembolüyle rüyanızda size görünürler. Balık görülen rüyalar hayırlı ve mutluluğun habercisi rüyalar arasında yer almaktadır.
Rüyada büyük balık görmek ganimet ve mala, çok balık görmek ele geçecek servete, küçük balıklar dert ve sıkıntılara, taze balık görmek güzel bir hanıma, kokmuş balık haram mala işaret eder.
Balık tuttuğunu gören menfaat elde etmeye, balıkların tatlı sudan tuzlu suya geçtiklerini görmek devletler arasında çıkacak anlaşmazlığa, balık yumurtası görmek üzücü bir habere, balık sattığını görmek yakın akrabaları arasındaki anlaşmazlığa işaret eder.
Rüyada kızarmış balık görmek, ilim öğrenmek için gurbete çıkacağınıza yada bir davete çağrılacağınıza işaret eder.
Deniz bölgesinde oturanlar için balık görmek, mal ve servete, rüyada canlı bir balığı yediğini görmek, rızkınızın genişleyeceğine, rüyada insana benzeyen balık görmek, güzel ahlak sahibi kimseye işaret eder.
Rüyada balıkhaneye girdiğini görmek, kazanç ve menfaat elde edeceğiniz bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder.
Rüyada balık avladığını gören kimse, ferahlanacağı bir sözü işitir.
Büyük bir avladığını gören kimsenin de zevk ve menfaatinin gitmesine delalet eder.
Derisi yumuşak olan balık, birisini aldatmak isteyen için hayra işaret eder. O şahıs işini gizli tutar ve halkın malını hile ile alır.
Bu rüya diğer insanlar hakkında iş ve maksatların düğümlenmesine, gecikmesine ve işlerinde tembellik ve gevşeklik göstermeye delalet eder. Sazan balığını görmek, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmayı düşünen kimse için hayra işaret eder. O şahıs işini gizli tutar ve halkın malını hile ile alır.
Bu rüya diğer insanlar hakkında iş ve maksatlarının düğümlenmesine, gecikmesine ve işlerinde tembellik ve gevşeklik göstermeye işaret eder. Kaynak sularında görülen balık, kolay olan hayra delalet eder.
Rüyada denizde ölmüş balık görmek, kötü ve çirkin şeylere ve bilhassa bitmeyen ve meydana gelmeyen ümit ve arzulara işaret eder.
Bir kimse rüyada canlı olan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görse, menfaate kavuşur.
Rüyada yatağında balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olanlar için durumlarının bozulmasına işaret eder. Şöyle ki, deniz yolcusu için şiddete, rutubet dolayısıyla de hastanın, ağrılarının artmasına işaret eder.
Bulanık olan suda balık avladığını gören kimseye, şiddetli bir keder isabet eder.
Canlı balık yediğini gören kimse, mülke nail olur. Onun erkek bir çocuğu olursa bahtiyar olur. Temiz suda avlanan tuzlu balık, melik tarafından gelecek kederdir. Tuzlu balık yediğini görse, zahmet ve şiddet isabet eder.
Bazı tabirciler, görülen balıklar dört tane olursa kadınlara; dörtte fazla olursa ganimet malına işaret eder, dediler.
 Rüyada Balık Yemek
Temiz ve hak edilmiş nimeti ağız tadıyla ve gönül rahatlığıyla yemek demektir. Taze balık yemek, ferahlığa kavuşmaya, çarelere erişmeye. bayat balık yemek de tam tersine ağız tadından ve rahatından olmaya yorulur.
Rüyada Balık Tutmak
Dilek tutmak ve ona kavuşmaktır. Büyük balık tutmak, hayallerin en önemlisinin ve gerçekleşmesi en zor gibi görüneninin gerçekleşmesidir. Küçük balık tutmak, daha ayakları yere basan isteklere kavuşmaktır. Yılan balığı tutmak düşmanına inanmak ve güvenmektir.
Rüyada Balık Beslemek
Kendini önemsemeye ve bunun için önceliği kendi yapmak istediklerine tanımaya işarettir. Kişinin ne istediğini iyi bilen kimse olması sayesinde amaçlarına her zaman nail olacağına alamettir.
Rüyada Balık Temizlemek
Gelirini arttırmak ve daha kolay geçinebilmek için yeni uğraşlar edinmeye yorulur. Balığın kılçığını etinden ayırmak suretiyle temizlemek kişinin mesleğine olan saygısına ve gösterdiği özene alamettir.
Rüyada Zehirli Balık Görmek
Tehlikeye düşüp, güvenliğini yitirmeye, işinden kovulmaya, verilen sözleri yerine getirememeye, kişinin kendisine vaat edilenlerin gerçekleşmemesine delalettir. Zehirli balık yemek, hastalıklarla uğraşmaya, şifa aramaya, gençliğini ve dinamikliğini yitirmeye, zehirli balık yiyen birini görmek, acı sözler işitmeye, bu nedenle incinmeye, kırılmaya ve gönül yarası almaya yorulur.
Rüyada Ölü Balık Görmek
Tepilen fırsatlar demektir. Kişinin yaşamını eğlenceli, keyifli ve ferah hale getirecek tüm dinamikleri yok etmesine ve elinden kaçırmasına neden olacak kararlar almasına ya da davranışlar içerisine girmesine alamettir. Akvaryumda ölü balık görmek, hafif bir maddi zarardır. Ölü balık yakalamak, yanlış yatırım ya da kar getirmeyecek ölü yatırımdır.
Rüyada Uçan Balık Görmek
Çok büyük kazanç sağlayacak bir iş için uçak yolculuğu yapmaktır. Uzaktaki şanstır. İş için seyahate çıkmaya ve büyük zaferlerle, başarılarla, tebriklerle dönmeye delalettir. Uçan balık tutmak, güzel gelişmeler olacağına, ihtiyaçların karşılanacağına, hayati konuların kişinin kazancına sonuçlanacağına yorulur. Uçan balığa bindiğini görmek, hafifliktir. Kişinin boğazına düğümlenmiş ve onu mutsuz eden tatsız hatıraların unutulmasına vesile olacak olumlu olaylar yaşamaktır.

Rüyada Büyük Balık Görmek
İleride edinilecek servete, lükse, çok mala, büyük paraya alamettir. İşlerin büyümesi, birikim çoğalması, eksik kalan duyguların tamamlanması bu sayede kişinin ruhsal olarak iyileşmesi, kendini huzurlu hissetmesidir. Büyük balık almak, hazır olarak sunulacak kaliteli bir hayat, yeni iş seçenekleri ya da çokça ganimet sahibi olmaktır. Büyük balık yemek, tokluğa, elde edilecek nimetin bolluğuna, afiyete, varlıklı yaşamaya ve kazanılanlardan tatmin olup memnuniyet duymaya yorulur.
Rüyada Canlı Balık Görmek
Kıymeti bilinmesi gereken ve kişiye her gün şükrettirecek iş, aş, gelir demektir. Kişinin sabit bir kazancı olacağına, bu sayede geçim derdinin bulunmayacağına, ağız tadına göre bir ömür geçireceğine, uzun yaşayacağına, Allah’ın kendisini hiçbir zaman başkasına el açmak zorunda bırakmayacağına işarettir. Canlı balığın karaya vurduğunu görmek, coşkulanmaya, heyecanlanmaya, esenliğe, sevince yorulur. Canlı balık yemek, yaşama dair olumlu anlamda tecrübeler edinmek ve bu tecrübeler ışığında hareket etmektir. Canlı balığın öldüğünü görmek, amaçlara ulaşmak için gerekli olan imkânları yakalayamamak demektir.
Rüyada Çiğ Balık Yemek
Kişinin ayakları üzerinde durmayı bilmesi, acılara ve kayıplara karşı metanetli olması, zorluklara karşı koyma kudretine ulaşması, hem bilek hem de beyin gücüne sahip olması demektir. Çiğ balığa dokunmak, plan kurmaya fakat kararsız ve cesaretsiz kalıp onu bir türlü gerçekleştirememeye, çiğ balık almak da tam tersine kararlı olmaya, hayallerinin peşinden koşmaya ve idealist davranmaya yorulur.
Rüyada Elle Balık Tutmak
Elinden her iş gelen, akıllı, kıvrak zekâlı, aklı ticarete yatan kimseye, helal yollardan gitmeye, makbul olan mallara ve zahmette olmaya işarettir. Elle balık tutmak, sonra da geri bırakmak kişiye zevk veren konulara daha fazla eğilme vakti elde etmeye, neşeye ve eğlenceye olan düşkünlüğe delalettir.
Rüyada Küçük Balık Görmek
İyi şeylerin başlangıcı demektir. İşe yarayacak ve kötü kaderi yenecek işler yapmaya, fayda sağlamaya, kendinden ve yaptıklarından emin olmaya, eksiden kurtularak artıya geçmeye alamettir. Küçük balık yakalamak, kişinin vaktini doğru kullanmasına, finans konusunda isabetli yatırımlar yapmasına, daha çok gelir elde etmesine yorulur. Küçük balık yemek, lüzumsuz işlerle uğraşmaya, karşılığında harcanan emeğin hakkını alamamaya delalettir.
Rüyada Bulanık Suda Yüzen Balık Görmek
Esenliğe kavuşmaya az kaldı demektir. Kişiyi mutsuz eden, düşündüren, üzen, kafasını kurcalayan, uykularından olmasına neden olan tüm sıkıntıların biteceğine, iyi günlerin geleceğine, hayatın düzene gireceğine yorulur. Kişinin sabrı, inancı ve çalışması sayesinde muradının gerçekleşmesidir. Bulanık suda balık avlamak, zorlukların üstesinden gelmeyi başarmak, kolay olmayanı yapmak, insanlara ibret ve örnek olacak bir azim göstermek ve sonunda da gayesine ulaşmaktır.
Rüyada Balık Kılçığı Görmek
İyileşmez denilen hastalıklardan, bitmez sanılan dertlerden, kederlerden, borçlardan, zahmetten kurtulmaya, hayırlı ve uğurlu olacak günler görmeye, dünyanın her güzelliğinden nasiplenmeye yorulur. Bir yandan da bölüşmeyi ve başkalarına da vermeyi bilmek demektir. Balık kılçığı yemek, aksiliklerle baş etmeyi becermeye, rızık bolluğuna, kazançta bereket elde etmeye alamettir. Balık kılçığı ayıklamak, faydalı ve iyi işler yapmaya, amaçların temizliğine ve iyiliğine, sorunların çözme becerisine alamettir. Balık kılçığının boğazına takılması, şanssızlığa, kazaya, zarara, mecburiyetlere ve tehlikelere delalettir.
Rüyada Balık Yumurtası Görmek
Durdukça değerlenen mallara, varlığın çoğalmasına, gelişiyle hoşluk yaratacak kişilere, evlada, iyi gelecek zamana ve bereketli işlere yorulur. Balık yumurtası yemek, fakirlikten zenginliğe, dertten şifaya, mutsuzluktan mutluluğa, acizlikten çarelere kavuşmak demektir. Balık yumurtası almak, kaliteli yaşamaya, istediklerini alma imkânına sahip olmaya, yeni bir ev ve araba almaya, balık yumurtası vermek rekabette zayıf hale gelmeye alamettir.
Rüyada Balık Izgara Yapmak
Bireysel ve ailesel sorunların aşılmasına, kâbus kadar kötü geçen bir dönemin atlatılmasına, üzüntüden solan yüzün gülmeye başlamasına, sevilen kişilerin bir araya gelmesine, hoş muhabbete ve sohbete işarettir. Kara bulutların dağılmasına, düzene kavuşmaya, işleri rayına oturtmaya, hayatın güzel yanıyla karşılaşmaya ve zevk veren etkinliklere daha fazla vakit harcamaya yorulur.

 

Rüyada Balık Kesmek
Kısmeti eş, dost, arkadaş, akraba ve kardeşlerle bölüşmeye delalettir. Yardımsever olmaya, eli açık davranmaya, zor durumda olan kişilerin çaresizliğine duyarsız kalmamaya yorulurken bir de mesleki yetenekleri geliştirmeye ve o iş üzerinde ehliyet sahibi olmaya işarettir. Balık kesmek ve pişirmek yaratıcılığı ön plana çıkaracak işler yapmaya ve beğeni toplamaya yorulur.
Rüyada Balık Kafası Görmek
Liderlik, öncülük ya da yöneticilik makamına çıkmaya, insanlara direktif vermeye ve meslek hayatında önde ve yukarıda olmaya delalettir. Kişinin bayrağı en yukarılara taşıma isteğine ve düşüncesine alamettir. Hedefleri gerçekleştirmenin yollarını aramak ve bunları fikretmek demektir. Balık kafası koparmak, beddua almaya, günaha girmeye, ayıplanmaya ve kötülüğe karışmaya yorulur. Balık kafası yemek, sağlığa önem vermeye, dengeli beslenmeye, düzenli bir yaşam sürmeye alamettir.
Rüyada Balık Tarafından Isırıldığını Görmek
Kazançta zarar etmek, emekleri feda etmek ve kişinin bilmediği işlere girmesi nedeniyle maddi zorluğa girmesi demektir. Güvenin boşa çıkması, kıymetin bilinmemesidir. İnsanlardan görülecek haksızlığa, nankörlüğe ve aradaki hukukun hiçe sayılarak hatırın hiç edilmesi demektir. Balığın ısırması ve ısırdığı yerden kan gelmesi, yapılanların tüm iyi niyetlere ve fedakârlığa rağmen makbul sayılmaması ve değer görmemesi demektir.
Rüyada Balık Ölüsü Ölmüş Balıklar Görmek
Kişiyi psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyecek ve uzun zaman unutamayacağı bazı olaylar yaşaması ya da böyle olaylara tanıklık etmesidir. Kötü, tatsız, ani haber olarak da değerlendirilir. Hayır değildir, zor zamanlara, melanetli, belalı ve acı verecek durumlarla karşılaşmaya alamettir. Balık ölüsüne dokunmak şok edecek gelişmeler demektir.
Rüyada Balık Pulu Görmek
Zarif ve güzel kimseye, hoş endama, estetikte güce alamettir. Aynı zamanda altın edinmeye, mücevher ya da değerli takıya da yorulur.  Balık pulu temizlemek, işin ve kısmetin önündeki engeli kendi çabasıyla ve gücüyle kaldırmaya alamettir. Balık pulu yutmak ya da yediğini görmek rahatın bozulmasına neden olacak bir olay yaşamaya delalettir. Talihsizlik demektir.
Rüyada Balık Pişirdiğini Görmek
Kişinin güzel geçim halinde olmasına, zorlanmadan ve yokluğa düşmeden yaşamasına, sahip olduklarıyla yetinmeyi bilerek onların kıymetini bilmesine ve tadına vararak hayatını sürdürmesine yorulur. Balık pişirdiğini ve misafirlerine ikram ettiğini görmek, güzel, temiz ve hayırlı bir kalabalığa girmek ve orada gönül hoşluğu içinde olmak demektir. Balık pişirirken balığı yaktığını görmek, fırsat kaçırmak ya da bir yanlış nedeniyle kısmetine mani olmaktır.
Rüyada Balık Ekmek Görmek Balık Ekmek Yemek
Geçim kaygısından kurtulmaya ve işlerdeki maddi kayıp riskini ve basiretsizliği yenmeye, kolayca ve bolca harcamaya, balık ekmek yemek, hane içindeki bolluğu sürdürmek için elinden geleni yapmaya, balık ekmek satmak daha büyük kazanç kaynakları bulmaya ve bu şansı en iyi şekilde değerlendirmeye ve kalkınmaya yorulur.

 BALIKLAR

Omurgalı hayvanlardan su içinde yaşayan solungaçla soluyan yumurtadan üreyen hayvanların genel isim. Bu ad altında toplanan yaratıklar birçok biçimlere ve çeşitlere ayrılır. Kimi denizlerde tuzlu sularda kimi göl deve ırmak gibi tatlı sularda yaşarlar. Bir kısmının omurgası kemikten çok kıkırdağa benzer. Derileri pullu pulsuz olabilir. Bazıları su içinde solungaçları ile solunum yaparlar. Bazıları da su dışında ciğerle solurlar. içlerinde uçanları da vardır. Bu ayrıntılarına rağmen, balıkların genel bir yapıları vardır.Balıkların dış görünüşleri, çoklukla yandan basık, mekik şeklindeki. vücut kısımları birbirinden kesin olarak ayrılmamıştır. Çoğunun üzeri, uçları derinin alt tabakalarına yapışmış, bir tarafları serbest pullarla örtülmüştür. Üzerlerindeki üst deri çoğunda ince olduğundan sudan çıkarılırken bozulur. Pullar, derinin sağladığı yapışkan bir sıvı sayesinde daima nemlidir

renkleri genel olarak sırtta koyu yeş il, yanlarda ve karında yeşilimtrak kahverengindedir. vücut, baş, gövde, kuyruk ve yüzgeçler olmak üzere üç bölümdür.

Yüzgeçler, tek ve çift olmak üzere iki kısımdır. Bunlar, balıkların hareketini su içinde düzgün ve dengeli durmasını, istenilen yöne doğru yönelmesini sağlarlar. Yüzgeçler, diken şeklindeki sert Kıkırdak ya da kemikten yapılmıştır, yelpaze gibi açılıp kapanan uzantılardır. Tek yüzgeçler, sırtta, anüs arkasında ve kuyrukta bulunurlar. Çift yüzgeçlerin ikisi solungaç kapaklarının gerisinde ( göğüs yüzgeçler), öbür ikisi karnın ön kısmında (karın yüzgeçleri) yer almışlardır. Kuyruk yüzgeci balıkların yer değiştirmesine, sırt ve anüs yüzgeçleri yön vermeğe, göğüs ve karın yüzgeçleri hareketine yararlar.

Benzer Tabirler

rüyada jaguar görmek Görünüşte sadık olmakla birlikte düşmanlığını gizleyen kimseye, Jaguarla mücadele etmek, bu vasıfta biriyle tartışmaya, Bu hayvanla avcılık etmek düny...
Rüyada Para Kazanıp Sonra Kaybettiğini Görmek Kişi bir kumar masasında para kazanıp sonra da kaybederse, başına gelen bir musibet daha sonra kendisi için büyük bir iyiliğe dönüşür. Çalışıp para ka...
rüyada çoban yıldızını görmek Rüyada coban yildizini görmek, güzel kadindir. bundan dolayi rüyada coban yildizini gören kimse, halki fitneye düsürerek kendisine yakinligi bulunmaya...
Fısıldamak Rüyada Fısıldamak Rüyada fısıldamak, hayırlara alamet eder ve rüyayı gören kişinin yaşamında meydana gelecek olumlu, güzel ve sürpriz gelişmelerin var...
Rüyada Hayvanları Görmek Rüyada Hayvanları Görmek Rüyada hayvanları görmek, çeşitli şekillerde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin uykusunda evcil ve sevimli hayvanları görm...
Rüyada Ağaç kovuğu Görmek Rüyada Ağaç kovuğu Görmek Güvenli sığınağa, himayesini istediği yahut sığındığı kimsenin emin...

Sedye Bilgiler vücut geliştirme Geri Sarımlı Düşüş Durdurucu Sedye Fiyatları