"Enter"a basıp içeriğe geçin

rüyada havada uçmak

Rüyada uçmak görmek özellikle çocukluk ve gençlik yıllarında daha çok görülen bir rüyadır, uçtuğunu görmek genellikle iyiye yorumlanır, güzel rüyalardır.

Rüyada havada kuş gibi uçtuğunu görmek, yere yukardan baktığını görmek içinde bulunduğu sıkıntılardan yakında kurtulacağına işarettir, bazı yorumcular bunu yolculuğa çıkmak – seyahat habercisi olarak tabir ederler. Sonuçta iyidir. başaşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur.
Bir kişi yolcu olmadığı halde rüyada uçması, onun işini kaybetme tehlikesi olduğuna delalet eder.

Rüyada damdan dama uçtuğunu görmek Güçlü, mevki sahibi biri tarafından destekleneceğini gösterir.
Bekar kadın rüyasında tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu , uçan birini görürse, o erkekle evlenir.
Rüyasında bildiği bir evden, bilmediği başka bir eve uçtuğunu gören kimse bir yakınının ölüm haberini alır.
Hapiste bulunan biri rüyasında uçtuğunu görürse yakın bir yazamnda hapisten çıkacak demektir.
Rüyada uçmak eğer kanatla olursa seyahata, kanatsız olursa, yeni bir iş, yeni bir ev veya yeni bir yerde yaşama devam etmeye yorumlanır.
Gurbette olan bir kişi rüyada uctugunu görürse yakın bir zamanda memleketine döner, sevdiklerine kavuşur.

Rüyada kuşlarla birlikte uçmak yeni insanlarla tanışmaya işarettir.
Bir kimse rüyada bir başkasıyla uçarak yarıştığını görse bu bir rakibini yeneceğini gösterir.
Rüyada uçarken havada yolunu kaybettiğini ve dönemediğini gören kişi, iş ve meslek hayatında kayba uğrayacak demektir.

Rüyada dinazorlarla birlikte uçtuğunu görmek bu çok derin bir yorumdur ve rüyada dinozor görmek bahsinde anlatılmıştır.

Rüyada uçan birini görmek veya birisinin uçtuğunu görmek, geniş hayal gücüne sahip, neşeli insanlarla bir araya gelmeye ve onların yaratıcı zekalarından yararlanıp, işlerini yoluna koymaya işaret eder.

 

Bir kimsenin rüyasında bir yerden başka bir yere kuş gibi uçtuğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuk yapacağına ve yüksek bir mevkiye erişeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında gökyüzüne doğru uçtuğunu görmesi; o kimsenin bir zarara maruz kalacağına, kişinin rüyasında gökyüzüne doğru uçup bir daha yere inmediğini görmesi; o kimsenin vefat edeceğine delalet eder. İbn-i Sîrîn in yorumuna göre: Bir kimsenin kanadı olmadığı hal de uçtuğunu görmesi; o kimsenin bulunduğu halden başka bir durunu gireceğine, bir kimsenin rüyasında bir evin damından başka bir evin damına uçtuğunu görmesi; o kimsenin hanımından boşanarak baskı bir hanımla evleneceğine işaret eder. Kirmânî nin yorumuna göre: Rüyanızda uçtuğunuzu görmeni hacca gideceğinize, rüyanızda kendi evinizden tanımadığınız başka b eve uçtuğunuzu görmeniz; sizin öleceğinize, rüyanızda kuş kanadır benzeyen kanatlarınız olduğunu görmeniz; toplumun dikkatini çekecek bir halinizin olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında göğe doğru uçtuğunu ve tekrar yere indiğini görmesi; o kimsenin çok ağır bir hastalığa yakalanacağına ve son da şifa bulup iyileşeceğine delalet eder.

Rüyada uçmak, yolculuk, başaşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçması, onun işsiz kalmasına işarettir. Rüyada damdan dama uçtuğunu gören kimse, ünlü bir zat tarafından ünlü bir zat tarafına geçer.Bir kadın rüyada tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu gören kimse, o erkek evlenir. Rüyada bildiği bir evden bilmediği uzak bir eve uçtuğunu gören kimse, ölür.Hapsedilmiş bir kimse rüyada uçtuğunu görse, hapisten çıkar.Bazı tabirciler, rüyada uçmak eğer kanatla olursa, yolculuğa çıkmaya, kanatsız olursa, bir durumdan diğer bir duruma geçer veya bir yerden diğer bir yere nakleder.Yabancı olan bir kimse, uçtuğunu görse, memleketine döner. Bazı tabirciler de, o yabancı çok yolculuk yapar, dediler.Rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu gören kimse, yabancı kimselerle görüşür. Bir kimse rüyada bir adamla yarışsa ve uçup o adamı geçse, o adama kahreder. Uçtuğundan dolayı da o kimsenin kadri yüce olur.Uçarken gökte kaybolduğunu ve geri dönmediğini gören kimse ölür. Rüyada evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu gören kimse, evinden kabre intikal eder.

Sedye Bilgiler vücut geliştirme