"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyanızda eski sevgilinizi görmeniz onu özlediğiniz veya ona geri dönmek istediğiniz anlamına gelmiyor. O yüzden hemen telefona sarılıp onu aramadan önce bir nefes alsanız iyi edersiniz! Rüyada eski sevgiliyle barışmak veya onunla öpüşmek v.s şu anda ilişkinizle ilgili sorguladığınız bazı şeyler olduğu anlamına gelebilir. Belki eski ilişkinizde hala çözemediğiniz veya anlamadığınız bazı duyguları da işaret edebilir. Örneğin uğradığınız bir haksızlığın nedenini çözmeye çalışmanız olabilir. Eğer rüyanızda gördüğünüz kişi ilk aşkınız ise bu onu tekrar istediğinizi değil onun temsil ettiği ilk aşk heyecanını istediğiniz ve özlediğiniz anlamına gelebilir. Bu da mevcut ilişkinize biraz renk katmanın zamanı gelmiş demektir.
Eğer rüyanızda gördüğünüz eski sevgiliniz kalbinizi kıran biriyse bu hala iyileşmediğiniz veya onu affetmediğiniz anlamına gelebilir. Ya da kalbinizi kıran sevgilinizi rüyanızda görmeniz şu andaki sevgilinizin de aynı şekilde kalbinizi kırmasından korktuğunuz anlamını taşıyabilir. Bilinç altınız size “Eskisi yapmıştı bu da yapacak” diyor olabilir. Kendinizi iyileştirmediğiniz sürece bu tip rüyaları görmeye devam edebilirsiniz!

Rüyada eski sevgilinin nasıl görüldüğü de önemli aşağıdaki tabirleri okuyunuz;

Rüyada yeni eski sevgiliyi görmek, geceleri rüyanızda eski sevgilinizi görüyorsanız halen eski sevgiliniz ile aranizda halletmeniz gereken bazi meselelerin olduğu anlamına gelir.

Rüyada eski sevgilinin aradığını görmek sosyal ilişkilerinizde kendine güven sorunu yaşadığınızı simgeler.

Rüyada eski sevgili ile karşılaşmak, eski sevgiliyle karşılaştığını görmek Karşı cins ile tanışmak, iletişim konularında problemler yaşadığınızı yada şu anki ilişkinizde bazı sorunlar yaşadığınızı simgeler. 

Rüyada eski sevgiliyi çok fazla sık sık görmek, ayrıldığı sevdiğini görmek, eski eşini görmek, eski sevdiğini görmek, eski sevgilisini, ayrıldığın sevgiliyi görmek, tüm dünyada, bütün toplumlarda en çok görülen rüyalar arasında en önde gelenlerden biridir ve önemli mesajlar verir.
İnsanlar eski sevgiliyi, kaybettiği eski sevgilisini, uzun bir süre unutamazlar ve sık sık rüyalarında görürler. Eski sevgiliyi, eski sevdiğini, eski sevgilisini görmek bir iç hesaplaşma, vicdan muhasebesi, çoğu zamanda pişmanlık işaretidir ve genellikle bu pişmanlık işe yaramaz. Zaman geçtikçe eski sevgiliyi görme rüyaları azalır. Yeni bir ilişkiye başlandığında eski sevgiliyi rüyada görme yeniden ortaya çıkabilir ve sebebi eski sevgilinizle olan ilişkinizde yaptığınız hatalardan ders alıp, tekrarlamamak gerektiğini simgeler.
Rüyada eski sevgiliyle barışmak, Eski sevgilisi ile barıştığını görmek halen eski sevgiliniz ile aranızda halletmeniz gereken bazı meselelerin olduğunu, bunları onunla oturup konuşarak halletmeniz gerektiğini ve iki olgun insan olarak sorunlarınızı çözmeniz gerektiğini size tavsiye eder. Şu anda beraber olduğunuz yeni sevgiliniz ile de benzer veya aynı sorunları yaşayabilirsiniz mesajı verir.
Rüyada eski sevgilinin aradığını görmek veya onun mesaj gönderdiğini görmek, sosyal ilişkilerinizde kendine güven sorunu yaşadığınızı simgeler.
Rüyada eski sevgili ile karşılaşmak, eski sevgiliyle karşılaştığını görmek Karşı cins ile tanışmak, iletişim konularında problemler yaşadığınızı yada şu anki ilişkinizde bazı sorunlar yaşadığınızı simgeler.
Rüyada eski sevgiliyle konuşmak, sizin gerçek yaşantınızda iletişim sıkıntıları çektiğinizi, kendiniz ifade etmekte zorlandığınızı temsil eder. “İnsanlar beni neden anlamıyor” diye düşünmekte ziyade ben “kendimi neden doğru anlatamıyorum” şeklinde kendinizi sorgulamanız gerektiğini anlatır.
Eski sevgiliye sarılmak, eski sevgilisine sarıldığını görmek eski sevgilinizle birlikteliğinizde hissettiğiniz güven duygusunun hasretini çektiğinizi, aynı duyguyu yeni ilişkinizde bulamadığınızı yada bulamayacağınızı düşündüğünüzü işaret eder.

Rüyada eski sevgiliyi öpmek, Eski sevdiği ile öpüşmek, eski sevgiliyle öpüşmek, öpüştüğünü görmek, gerçek hayatınızda romantizim konusunda bazı boşluklar içinde olduğunuzu simgeler, sizi anlayan birine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.

Eski sevgilinin üzgün olduğunu görmek pişmanlık işaretidir. Sizin yada onun vermiş olduğunu bir karardan, yaptığınız bir şeyden dolayı pişmanlık içinde olduğunuzu gösterir.

Eski sevgilinin pişman olduğunu, yeniden bir araya gelmek istediğini görmek ise genellikle sizin iç dünyanızdaki arzularınızı, onunla yeniden barışmak umudunuzu simgeler.

Eski sevgiliyi hasta görmek, onun zor bir dönem geçirdiğini ancak atlatıp normal yaşamına devam edeceğini temsil eder.

Eski sevgilisinin öldüğünü görmek, onun uzun ömürlü olacağına delalet eder.

Eski sevgilinin mutlu olduğunu görmek, bu rüya sizinde mutlu olacağınız anlamını taşır.

Eski sevgilisinin evlendiğini görmek gerçek yaşamınızda bir memnuniyet içinde olduğunuzu ifade eder. Bu başladığınız yeni bir projede başarı, yeni ilişkinizde mutluluk, bir sınavı kazanmak gibi bir konu olabilir.
Eski sevgili ile tartışmak, tartıştığını görmek, yeni ilişkinizde fazla risk aldığınızı, bazı konularda sınırları zorladığınızı temsil eden uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada eski sevgiliyi görmek islami tabiri, genellikle “uzun ödeyemedi ödeyemediği bir borç nedeniyle sıkıntıya düşeceğini belirtir” şeklindedir.
rüyada eski sevgiliyi görmek, bekarlar için uzun zamandır ödeyemediği bir borçtan dolayı üzüleceğine; evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile içerisine olacak hoşnutsuzluğa işarettir.
rüyada eski sevgiliyi görmek; güler yüzlü ise ondan güzel bir haber alacağınıza, sinirli ise bir dedikodu yüzünden ufak bir tartışma yaşayacağınıza yorumlanır.
rüyada eski sevgili ile gezmek; yeni bir aşk hayatına işarettir.
rüyada eski sevgili ile kavga etmek, yeni sevgiliniz var ise onunla zorlu bir engeli aşacaksınız, yok ise samimi bir arkadaşınız sizin için kendini tehlikeye atacak.
rüyada eski sevgili ile barışmak iyiye delalaet değildir. üzüntü, keder, kötü dostluklar rüyada barışanları
Bir kimseyle sulh yapmak yahut iki tarafın barış yaptığını görmek aradaki ihtilafların derinleşmesine; Barış yapmak bazen daha hayırlı bir işi tercih etmeye, Bir kimseyi yahut insanları barışa çağırmak, sapkınlık içinde olan kişi yahut kişileri hidayetee, haklı olan tarafa çağırmaya; Dargın olduğu biriyle barışmak o kimsenin nukukunu gözetmeye, Birbiriyle küs olan insanları barıştırmak hayırlı iş ve teşebbüslere, Allah katında makbul amele dellet eder.Yaşanılan küskünlüklerin büyümesidir.

 


Eski Sevgilinin Öldüğünü Görmek

Bilirsin, rüyada birinin öldüğünü görmek, onun uzun bir hayat yaşayacağı ve ömrünün uzayacağı şeklinde tabir edilir. Nitekim eski sevgilinin öldüğünü görmek de aynı şekilde tabir edilir.

Eski Sevgilinin Evlendiğini Görmek 

Böyle bir rüya görmek ise, rüyayı gören insanın gerçek hayatta bir huzur ve memnuniyet içinde olduğunu, yaptığı işlerde başarı duygusunu sonuna kadar tattığını ve ileride de mutlu mesut bir hayat geçireceğini ifade eder. Bu tip rüyalar bir projenin, bir sınavın veya yeni bir ilişkinin; kısaca her türlü girişimin başarı ve memnuniyet ile sonuçlanacağına delalet eder.

Eski Sevgilinin Hasta Olduğunu Görmek
Bu rüya, eski sevgilinin zor ve bunaltıcı bir dönem geçirdiğini ve ilerleyen zamanlarda bu sancılı dönemi atlatıp tekrar normal yaşamına uyum sağlayacağını simgeler. Bu hastalık, çoğu zaman rüya sahibinin de ayrılıktan duyduğu üzüntüyü ifade eder.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Eski sevgili ile yıllarını geçirmiş olsan da adı gibi eskidir. geri dönse bile hiçbirşey eskisi gibi olamaz. gördüğün zaman eskisi gibi güzel bulamazsın. yakın hissedemezsin. bütün bu süreç duyguları da etkilemiştir. bir yandan nefret edersin bir yandan eski günleri hatırlayıp iyi düşünürsün. ama artık eser yoktur senin bir zamanlar sevdiğin insandan. o yüzden mevlananın dediği gibi “dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım”

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Rüyada Eski Sevgiliyle Barıştığını Görmek
Rüyada eski sevgiliyle barıştığını görmek, rüyayı gören kişi için yorumlanmak istendiği zaman genellikle tam tersine şekilde yorumlanır ve kişinin gerçek hayatta dost kaybedeceğine veya bir yakınından kötüIük göreceğine işarettir. Bazı yorumIara göre ise borçIarın artacağına veya ödeme güçIüğü çekiIeceğine de işaret eder. Rüyada eski sevgiIiyIe barışmak geçmişte bırakıIdığı sanıIan bir sorunun yeniden gündeme geIip rüya sahibinin canını sıkacağına ve üzüntüIü günIer geçireceğine de yorumIanır.
Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek
YasaI bir sorunIa karşıIaşıIacağına, geIecek oIumsuz bir habere veya işIerin ters gitmesine, borçIarın artacağına ve evIi kişiIer için de aiIede çıkacak huzursuzIuk ve tartışmaIara işaret eder. Eski sevgiIi görmek rüya sahibinin yapacağı hataIardan doIayı zor duruma düşeceğine de deIaIettir. Rüyada görüIen eski sevgiIi güIümsüyor ise bu durumda sevindirici bir haber aIınacağına, asık suratIı veya ağIıyor ise de üzüntü verici bir oIay yaşanacağına tabir oIunur.
Rüyada Eski Sevgili İle Dolaşmak
Kişinin aiIe hayatını tehdit eden bir durumIa karşı karşıya kaIacağına ve aiIe huzurunu bozacak davranışIar sergiIeyeceğine yorumIanır. Eski sevgiIi iIe doIaştığını gören kimseIer geneIIikIe eşIeri iIe sorunIar yaşar ya da hayatIarındaki kişi iIe ayrıIık durumuna geIirIer. Kavga ve tartışmaIarın yoğun oIacağı bir döneme giriIdiğine de işaret eder.
Rüyada Eski Sevgili İle Kavga Etmek
EvIi kişiIer için geneIIikIe eşi iIe arasında kırgınIıkIar varsa düzeIeceğine ve eski saadet doIu günIerin geIeceğine işaret eder. Rüyasında eski sevgiIisi iIe tartışan kişiIer borçIarından kurtuIur ve sıkıntıIarı sona erer. Huzur ve sakin bir hayatı müjdeIer.   
 ESKİ SEVGİLİMİ UNUTAMIYORUM NE YAPMALIYIM?
Aşağıdaki maddeleri okur ve uygularsan belki artık rüyanda göremezsin !
 1. Arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın: Tamam, arkadaşça ayrılmış olabilirsiniz. Her ayrılıkta kan dökmeye gerek yok. Ama arkadaş kalacağım diye kendinizi zorlamanız da şart değil. En azından bir süre. Onu görünce kalp krizi geçirecekmiş gibi olmayı bıraktığınızda, belki mailleşmeye başlayabilirsiniz.
2. Rastlaşma ihtimali bulunan yerlerde dolaşmayın: Kabul edin içten içe onu görmek istiyor, üstelik buna bir de kaza süsü vermeye çalışıyorsunuz. Siz kimi kandırıyorsunuz?
3. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun: Densiz bir garsonun, bir tanıdığın gelip de eski sevgilinizin nasıl olduğunu sormasıyla, göz yaşları sel olabilir. Dikkat. Ayrıca anılar da üstünüze üstünüze gelebilir. Şurası göz göze geldiğimiz yer, diye başlarsınız sonra.
4. Evde ona ait ne varsa kurtulun: Bir şenlik ateşi yakıp törensel bir havayla yok edebilir, ya da doğrudan çöp tenekesine gönderebilirsiniz. Kutulayıp kaldırmak da bir yöntem ama o kutu evin bir köşesinde durduğu sürece, ruhunuzu rahatsız edecektir benden söylemesi.
5. Onun dinlediği şarkıları, seyrettiği dizileri unutun: Playlist’inizden bir iki şarkı eksilse ölmezsiniz ya. Hiç gereği yok. Hatta gidin, hiç tanımadığınız, dinlemediğiniz şarkıcıların CD’lerini, ülkelerin müziklerini satın alın.
6. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları yok edin: Nedenini uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. Yöntemi seçmek de size kalsın. 4. maddedeki prensibi uygulayabilirsiniz.
7. Evin dekorasyonunu değiştirin: En temizi başka bir semte taşınıp yeni bir hayata başlamak ama ha deyince olacak iş değil. O zaman siz de evdeki eşyaların yerlerini, şekillerini değiştirin. Özellikle onun her zaman oturduğu koltuğun yerini…

8. Kullandığı parfümü hayatınızdan çıkarın: Hafızayı en hızlı tetikleyen şey koku alma duyusu. Parfümün kokusunu aldığınız an, en mutlu anınıza dönebilirsiniz. Çok tehlikeli!
9. Tatile çıkın: Başka yerlerde, başka insanlarla tanışmak kesinlikle iyi gelir. Ama dikkat edin de, daha önce birlikte gittiğiniz bir yer olmasın. Tabii bazı bünyeler farklı prensiple çalışıyor olabilir. İnadına gidip, anılarınızla yüzleşmek ve onlardan korkmadığınızı kendinize ispat etmek isteyebilirsiniz.
10. Arkadaşlarıyla bir süre görüşmeyin: Kendi arkadaşlarınız size yeter. Hakkında bilgi taşımalarına, ağzınızı yoklamalarına izin vermeyin.
11. Özel günlerinizde evde oturmayın: Kanka destek sistemini devreye sokun. Arkadaşlarınıza sığının, sizi avutmalarına izin verin. Özellikle yıldönümü, onun doğum günü gibi eski özel günlerde evde tek başınıza kalmayın.
12. Telefon numarasını, mesajlarını silin: Böylece bir gece vakti içip içip onu aramanız zorlaşır, dönüp dönüp gönderdiği aşk mesajlarını okuyup içinizi kanırtmazsınız.
13. Aldığı hediyelerden kurtulun: Tamam o kolye altın olabilir ama ruh sağlığınızdan daha mı kıymetli? Ya satın parasını çatır çatır yiyin, ya da birine verin.
14. İyileri değil kötü anıları hatırlayın: Birlikte geçirdiğiniz mutlu günleri anacağınız zamanlar gelecek ama şimdi değil. Şimdilik sadece kötüleri hatırlamaya çalışın ki, yelkenleri suya indirmeyin.
15. Yeni bir şeyler öğrenin: Bir kursa filan yazılabilirsiniz. Böylece aklınız başka şeylerle meşgul olur, kendiniz için de iyi bir şey yapmış olursunuz. Hem belli mi olur, yeni biriyle tanışırsınız.
16. Altı ay uykuya yatın: Şu ana kadar sıraladıklarımın hiçbiri işe yaramadıysa, ütopik olmakla birlikte bu seçeneği deneyebilirsiniz. Belki iyi bir uyku çekince hayat daha iyi olur.
17. Kendinizi yenileyin: Sürekli saç şekliyle, rengiyle oynamak depresyon belirtisi derler ama her zaman değil. Aynada yeni birini görmek içinizi açabilir.
18. Romantik komedilerden uzak durun: En sevdiğiniz tür olabilir ama bu tip filmler insanı olmayan erkeklere/kadınlara bile aşık etme kapasitesine sahip. Sinemadan çıkar çıkmaz cep telefonuna sarılırsanız, telafisi mümkün olmayan hatalara imza atabilirsiniz.
19. Hüzünlü aşk şarkıları dinlemeyin: Bir süre bazı müzik türlerini, bazı şarkıcıları hayatınızdan çıkarmanız gerekecek. Örneğin Celine Dion. Gerçi onu kim niye dinler anlayabilmiş değilim ama… Buna karşılık Burak Kut’tan tüm unutmaya çalışanlar için gelsin: Yaşandı bitti saygısızca, haydi zıpla…
20. Onu düşünmeye başladığınızda fizik problemi çözün: Tamam kabul ediyorum; bunu ben de yapamam. Ama beynin rasyonel tarafını çalıştırmak için hiç değilse Sudoku çözün bari.
21. Ayakta duramayacak kadar uykunuz gelmedikçe yatmayın: Uykunuz kaçınca onu düşünmeye başlarsınız, onu düşününce zaten uyku gelmez.
22. Evdeki battaniyeleri yok edin: O melankoliyle altına girmeye kalkarsanız uzun süre çıkamazsınız.
23. Second Life’ta yeni bir siz yaratın: Değişim her zaman içten dışa olmaz. Girin Second Life’a, yaratın şöyle alımlı, yakışıklı, seksi, işinde başarılı bir karakter. Elinizi sallasanız ellisi. Bu gazla gerçek hayatta da engel tanımazsınız artık.
24. Extreme sporlara başlayın: Can derdine düşünce, eski sevgilinin acısı kalmaz. Aman dikkat adrenalin bağımlısı olmayın.
25. Yeni bir sevgili bulun: Eveeet, geldik meselenin özüne :))

Eski sevgilinizi unutmak için yeni hayatınıza odaklanın. Yani, yapmaktan keyif aldığınız şeyler ne ise (gezmek, kitap okumak, sohbet etmek, film seyretmek, spor yapmak, kahve içmek vb.) Çünkü, eskiye odaklanarak şimdiyi yaşayamazsınız.
Özetle, eski sevgiliyi unutmak ancak ve ancak şimdiye odaklandığınızda mümkün olacaktır ve yaşadığınız her şey, şayet yeterince kabullenici olabilirseniz sizi olgunlaştıracaktır.

Eski sevgiliyi Nasıl Unutursun Video

Rüyada Eski Sevgiliyini Görenlerin Yorumları

”ben seni hep sevicem tamam mı?” esasında bu tarz bir aktivitenin ayrılığın 1. ayında görülmesi daha mantıklı. özellikle ayrıldıktan sonra gelen barışma umudu bu rüya ve senaryosunda rol oynar. öyle ya bilinçaltı denilen mesane her daim bu şekilde çalışır. topla topla topla at. işte mantıklı olan böyleyken ben eski sevgiliyi ayrılığın 4. ayını 5. ayına bağlayan süreçte gördüm. hem de öyle böyle değil. rüya resmen türk filmi tadındaydı. oturup rüyayı anlatıp ”ah dostlar çok sıkıntılıyım” mesajı vermekten ziyade ne kadar yarrak kürek bir insan olduğumu anlatmak istiyorum. öyle ya böyle bir şeyi sereserpe, ruh haline tam ters bir şekilde görmek beni çok etkiledi. eski sevgilinin derdinde değilim yani. rüya çok ilginçti dememe gerek yok sanırım.


sabahın yedisinde insanı ayağa kaldıran durumdur. ruya iyiyse bir tebessümle açılır gözler, istemediğiniz şeylerse uyanır uyanmaz eliniz efkar sigarasına uzanır. gülüyor ruyamda. kilo almış. bir de evlenmiş barış diye biriyle ve hamile. kilo alması hamileliğinden olsa gerek. ama en azından yüzü gülüyor ruyamda. kahkahaları çınlıyor hala kulağımda. ta ki konuşmaya başlayıncaya kadar. bir güzel çemkirdi bana mesela. öylesi bile güzeldi ama.


uzun zamandır üst üste benzer hallerde görülüyorsa eski sevgili, geleceğe dair endişelere salar. rüyamda -her seferinde- onunla karşılaşabileceğim tesadüfi bir ortam yaratıyordum ve hemen hemen hepsinde de yanımda çok kısa kalıp gidiyordu. bir kaç gün önce yine bana son geldiğinde “seni görünce bırakmıyorum, gördüğümde dönüp gitmek zor geliyor, lütfen bir daha karşıma çıkma” dedi. giderken kurduğu cümlenin aynıydı bu. nasıl yer ettiyse küçük beynimde, aylar oldu beni bırakıp gideli ve ben hala uyandığımda dün gitmiş gibi hüznünü yaşıyorum.


gerçek hayatta bitmeyen hesaplaşmaların bilinçaltından sızıp rüyaya yansımasıdır. kimi zaman fena can yakar kimi zaman da sinirlendirir “niye hala rüyama giriyorsun!” dedirtir.


sabah olunca uyanırsın, hatırlamazsın ne gördüğünü rüyanda. sonra gününe devam ederken aniden ah işte dersin yine onu gördüm rüyamda sanırım.kısa bi an düşünürsün sonra netleşmeye başlar herşey yavaş yavaş. hayattan kaçabildiğin her an rüyanı düşünürsün günlerce. en ince ayrıntısına kadar hatırlamak istersin ve hatta o kadar düşünürsün ki neredeyse yeniden her şeyin eski günlerdeki gibi olduğuna inandırırsın kendini. hatta umarsızca telefona gider elin ve hatta daha da ileri gidip rakamları tuşlarsın. ve karşına soğuk mekanik bi ses çıkar; aradığınız numara kullanılmamaktadır. en sonunda çareyi ,kendini adına hayat denin girdaba bırakmakta bulursun. yaşlanmaya devam edersin.


dejavu etkisi yaratabilir.bazen çekilen acının, hissedilen üzüntünün etkisini kaybetmediğini farketmek,yıllar sonra bile ,ya da araya yıllar yollar,başkası(başkaları) girmiş olsa bile,başka biriyle evliyken mutluyken,geleceğe dair planlar yaparken bile,gün boyu parmakta açılan kağıt kesiği yarası kadar keskin kalp sızısı yaratabilir


düşündüğünüzde üzüntüleriniz yeniden gelir akla, kalkıp bir bardak su içer devam edersiniz belkide uyumaya. olmadıgından yoktur yanınızda, farkına varıp hayıflanırsınız,gözlerinizi yumduğunuzda aklınızdaysa hala yaranın sızladığını hissedersiniz. ya yeni sevgilisi vardır,yada evlenip çoluk çocuk sahibi olduğunu anladığınızda yürekteki taşın ağırlığını hissedersiniz sonra kıçınızı örtmenin önemini anlarsınız.