"Enter"a basıp içeriğe geçin

rüyada pencere görmek

Rüyada geniş ve ferah bir pencere görmek, güven ve huzura, bulunduğu yere huzur veren kadına işaret eder.

Rüyada pencere görmek, hastanın iyileşmesine, bekârın evlenmesine, keder ve sıkıntısı olan kimsenin bun­lardan kurtulmasına işarettir.

Bazan pencere görmek, arzuların gerçekleşmesine, rahata kavuşmaya işaret eder.

Rüyada pencere açtığını veya pen­cereye yaslandığını görmek, ma­kam ve mülke nail olmaya, eşinden yardım ve destek görmeye işarettir.

Rüyada pencere kapatmak, üzüntü ve sıkıntı ile yorumlanır.

Rüyada dar veya açılmayan pence­re görmek, geçim sıkıntısı ve mut­suzluğa işaret eder.

Başını küçük bir pencereden içeri soktuğunu görmek, güvenilmez bir kadına emanet bırakmaya işarettir.

Rüyada küçük bir pencereden in­diğini görmek, eşini boşamaya; dar bir pereden birinin indiğini gör-

mek, eşinin gayri meşru bir ilişkisi olduğuna işarettir.

Rüyada pencerenin kırıldığını veya yerinden söküldüğünü görmek, iti­bar kaybetmeye işarettir.

Rüyada bir pencereye bağlandığını görmek, üzüntü ve kedere veya akıl hastalığına işarettir.

Bir yere pencereden girdiğini gör­mek, makam sahibi olmak için rüşvet vermeye, hile yapmaya işarettir.

Rüyada pencereden çıktığını gör­mek, kendi hatası yüzünden halkın gözünden düşmeye işarettir.

Rüyada bir pencereye uzaktan baktığını görmek, düşmana galip gelmeye, işlerini esenlik içinde yü­rütmeye, bol kazanca veya akranına üstün gelmeye işarettir.

Bazan pencere görmek, yüzüne ba­kılan kimseye işaret eder.

Rüyada pencere yaptığını görmek,

ev yapmaya işaret eder.

Rüyada binanın ön yüzüne çıkıntı halinde yapılmış pencere (çıkma, şahnişin, cumba, camlı balkon) gör­mek, kadına, makam ve itibara işa­rettir

Hastanın iliyeşmesine, bekarın evlenmesine, üzüntü ve kederi olanın bunlardan kurtulmasına; Pencere görmek istek ve arzunun gerçekleşmesine, mülke ve şerefe nail olmaya, Pencereye uzaktan bakmak düşmana galip gelmeye, işlerini sevinç içinde yürütmeye; kaazanç, kar ve servete, akranına üstün gelmeye, Pencere bazen kendisine bakılan adama, Pencere yapmak ev yapmaya delalet eder.

Rüyada pencere gören kişi, sıkıntılı ve tasalı ise bu sıkıntılarından kurtulacağına; eğer asta ise iyileşeceğine; bekarsa evleneceğine işarettir.

Rüyada pencere görmek üzüntülerden ve dertlerinden kurtulacağına işarettir.; eğer asta ise derman bulacağına işaret eder.;Bekar için ise evleneceğine yorumlanır.

Ferahlık olarak yorumlanır. Pencereden içeriye ışık giriyorsa kişinin hiçbir derdi kalmaz.

Rüyada pencere görmek, bir çok sekilde tabir olunur. Pencereye dayanmis oldugunu görmek, keder ve sikintilardan kurtulmaktir. Pencereyi açtigini görmek kederden kurtulmaya isarettir. Pencereyi kapamak bu rüyanin aksiyle tabir olunur. Pencereyi yerinden sökmek ve kirmak haysiyetine noksanlik vermektir. Pencereden girmek büyüklük ve rütbe elde etmek için yolsuz isler yapmak, pencereden çiktigini görmek, kendi kusuru ile halk gözünde itibarinin küçülmesidir. Oda pencerelerinin üzerinde fazla isik almak için ve sua olarak yaptirilan yuvarlak küçük pencereleri görmek, es, hizmetçi ve genellikle kadin olarak yorumlanir. Basini bu pencereden çikarmak, emanet sahibi olmayan bir kadina mal vermektir. Küçük pencereden indigini görmek, karisini bosamaktir. Birinin küçük pencereden yanma girdigini görmek, bir erkegin karisi ile gizli bir iliskide bulunmasina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen pencere, cephesi disan olan bir evde otursa, ev sahibine isabet edecek mülke ve nail olacagi izzet ve arzuya kavusmaya isarettir, Eger bu rüyayi gören üzüntülü ve kederli ise, ondan kurtulur. Hasta ise, sifa bulur. Rüyayi gören bekarsa, ister erkek ister kadin olsun evlenir. Rüyada penceresi olmayan bir evde pencere görmek sultan için saltanata ve tüccar için ticaret yapmaya isarettir. Rüyada pencere görmek, kendisine bakilan bir adama isarettir. Düsmani bulunan bir kimse, rüyada pencereye uzaktan baksa düsmanina galip gelir. Ümit ettigi seye kavusur. Sevinç içerisinde isleri yürür. Tüccar olan bir kimse rüyada pencere görse, kazanç, kar ve servete kavusur. Her ne olursa olsun, akranlarina üstün gelir. Rüyada pencere yapmak tabirce ev yapmak gibidir.

Rüyada pencere görmek; kötülüğe,şiddete, pencereden atlamak; mahkeme ile bir işi olacağına, camlı pencere görmek; çapkınlığa, pencere arkasından etrafı seyretmek; bu günlerde pek şansının olmadığına ve işlerinin yolunda gitmeyeceğine, pencereyi kapatmak; sıkıntıya, pencereyi kırmak; yaptığınız işler sonunda zarar göreceğinize,kendini pencereye bağlı görmek; çok kötüdür,gören kişinin aklını kaybedeceğine işarettir.