"Enter"a basıp içeriğe geçin

rüyada örümcek görmek

rüyada örümcek görmek, dokuma­cıya, ibadete düşkün, takva ehli kim­seye işaret eder.

rüyada örümcekle karşılaştığını gör­mek, dokumacı veya dindar biriyle kar­şılaşmaya; örümcek tuğunu görmek, böyle biriyle dost olmaya veya ahlâksız bir kadınla evlenmeye işarettir.

bazan rüyada örümcek görmek, haylaz, hilekâr, yoldan çıkmış, güna­ha batmış, zayıf karakterli bir kimseye veya sihir yapan kadına işaret eder.

rüyada örümcek öldürdüğünü gör­mek, yukarıda belirtilen özellikleri ta­şıyan birinden kurtulmaya işarettir.

rüyada örümceğin kendinden kaç­tığını görmek, zayıf, güçsüz bir adamdan ayrılmaya işarettir.

rüyada damdan/tavandan örüm­cek düştüğünü görmek, şiddetli so­ğuk geçecek kış mevsimine işarettir.

rüyada örümcek ağı görmek, hile ve düzene, fakirliğe, güçsüzlüğe işarettir.

rüyada evinde birçok örümcek ağı görmek, yoksulluğa, sıkıntı çekme­ye işarettir.

rüyada evdeki örümcek ağlarını süpürüp attığını görmek, fakirlik­ten kurtulmaya işaret eder.

Dokumacıya, ibadete düşkün, takva ehli kimseye, Örümcekle karşılaşmak böyle biriyle karışılaşmaya; Örümcek bazen tenbel, hilekâr ve zayıf kimseye, sihir yapan kadına, yoldan çıkmış kimseye, Örümcek, kocasının yatağında yatmak istemeyen ahlâksız kadına, örümcek yakalamak böyle bir kadınla evlenmeye, Örümcek öldürmek yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya, Örümceği ördüğü ağla birlikte görmek zayıflık ve gevşekliğe, Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa; Örümcek ağı hile ve düzene, fakirliğe, Evinde örümcek ağı görmek yoksulluğa, bunları süpürüp attığını görmek fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

Rüyada örümcek görmek , hayra ve dine sevgi beslemeye işarettir.

Rüyada örümcek görmek,mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin evde dolaştığını görmek kimse parasız kalmak anlamındadır. Ağının içindeki örümcek, yuvadaki huzursuzluktur.

Çok çalışıp, ter döktükten sonra ödüllendirileceksiniz. Örümcek ağı görmek mutlu ve yıkılması mümkün olmayan emin bir yuvanız olacağı anlamına gelir.

Yokluk, kıtlık, para sıkıntısıdır.

Rüyada örümcek görmek müjdeli habere , karşılaşılacak sürprize ve beklenmeyen misafire delalettir.
Rüyada görülen örümcek çok büyük ise , büyük bir mala , mülke , küçük ise sizi sevindirmeye yetecek bir hediye alacağınıza delalettir.

Rüyada görülen siyah örümcek para ile ilgili sürprizlere , beyaz örümcek aile ile ilgili sürprizlere , renkli örümcek ise sağlık ile ilgili sürprizlere delalettir.

Rüyada görülen örümcek tüylü ise erken gerçekleşecek sürprizlere , tüylü değil ise zamanla meydana gelecek sürprizlere delalettir.

Rüyada görülen örümcek ağı , akraba yada tanıdıkları ile birlikte gerçekleştirilecek bir toplantı yada eğlenceye delalettir.

Örümcek ağına takıldığını gören kişi evlilik yoluna girer.Ağdan kurtulamadığını görmek sıkıntısız bir düğüne, ağdan kurtulduğunu görmek , maddi desteğe ihtiyaç duyulacak bir düğüne işarettir.

Rüyada örümcek ısırması , şans ve talih oyunlarından kazanılacak paraya delalettir.

Örümceğin ısırıp acı verdiğini yada sizi zehirlediğini görmek parayı doğru yerde kullanacağınıza , örümcek ısırdığında acı hissetmemek paranın hayrını göremeyeceğinize delalettir.

Rüyada örümceğe dokunmak , örümceği tutmak bir misafir geleceğine delalettir.
Örümceğe dokunurken korku hissetmek uzaktan gelen bir misafire , örümceğe dokunurken yada elinde tutarken korkmadığını hissetmek yakınlardan gelecek bir misafire delalettir.

Kendinden büyük ve güçlü bir örümceğin kendine saldırdığını gören kişi , bir çekiliş yada kampanyadan değerli bir hediye yada para kazanır.

Örümceği alt ettiğini görürse bu parayı tek başına kullanacağına , örümcekten kurtulamadığını görürse ailesi ile birlikte kullanıp onları mutlu edeceğine işarettir.

Rüyada örümcek ezmek , bir yakınınızın kazanacağı büyük bir miras yada ikramiyeyi sizinle paylaşacağına delalettir.

Bu rüyalar daima kötüye yorumlanır. Örümcek, doğrudan doğruya yokluk, kıtlık, sıkıntıdır. Örümceğin evde dolaştığını gören kimse parasız kalır. Ağının içindeki örümcek, yuvadaki huzursuzluktur.

örümcekler hakkında bilgi ;

Örümcekler 8 bacaklı olup ağ örerek avlanan eklembacaklılardandır. Örümcek bir böcek değil bir hayvandır. Örümcekler hem otçul hem de etçil olarak beslenirler. Türlerine göre boyutları çeşitlilik gösterir. Tüm örümcekler zehirlidir. Fakat bazı türleri yetişkin bir insanı bir kaç dakika da felç edip öldürecek kadar güçlü zehre sahiptirler. Yaşadıkları bölgeye göre farklı renk ve boyutlarda olan örümcekler son derece tehlikelidirler ve insanların olduğu hemen her yerde onlarla iç içe yaşarlar.

Evlerimizde duvar köşelerine, yatak altlarına, kapı ve pencere aralıklarına, balkonlara, perde aralıklarına hemen her yere ağ örerler. Yurdumuzda en zehirli örümcek türleri Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki kırsal ve dağlık kesimlerde yaşamaktadır. Örümcekler avlarına zehirleri farklı şekillerde aktarırlar. örümcek genelde avını ısırarak zehirler. Bazı örümcek türleri ise zehrini avına doğru tükürür. Hatta çok zehirli bir örümcek türü vücudunun arka kısmında bulunan tüylerini tehlike anında etrafa bir ok gibi fırlatır. Bu tüyler deriyle temas ettiğinde ciddi derecede acı verir ve şiddetli kaşıntı oluşur. Derideki yanma hissi dayanılmazdır.

Örümcekler kendilerinden küçük büyük bir çok böcek ile beslenirler. Bazı çok iri örümcek türleri, tarantulalar gibi, küçük orman kuşlarıyla da beslenirler. Karadul örümceği örümcek familyasının en zehirli ve en tehlikeli üyelerinden birisidir. Karadulların dişileri çiftleştikten sonra çok yüksek ihtimalle eşini sokarak öldürür. Bunun nedeni henüz tam olarak anlaşılmamaktadır. Bazı örümcek türlerinde bu davranışa rastlanmaktadır.

Örümcekler nerede yaşarlar?

Örümcekler hemen her yerde yaşayabilirler. Dünya üzerinde çok geniş alanlara yayılmışlardır. İnsanların yaşamadığı kutupların çok soğuk bölgeleri hariç her yerde örümcekler vardır. Evlerimizde ise genellikle tenha köşelerde ağ kurarak yaşarlar.

Örümcekler ne yerler?

Örümceklerin en temel besin maddeleri böceklerdir. Evlerimizde ağ kurmuş bir örümceğin ağında çoğu zaman sinek vb. böceklere hepimiz rastlamışızdır. Bazı iri türleri küçük kemirgenlerle, sürüngenlerle ve kuşlarla da beslenirler. Hatta karadul gibi inanılmaz derecede zehre sahip olanlarının yılanları bile öldürüp yedikleri bilinmektedir.

Örümcekler ne kadar büyür?

Örümcekler türlerine göre ve yaşadıkları alanlara göre farklı boyutlarda olurlar. Bazıları bir insan elinden bile daha büyüktürler. Bazıları ise çıplak gözle çok zor görülecek kadar küçüktürler. Ayrıca beslenmesine göre de ölçüleri değişir.

Örümcekler nasıl ürerler?

Örümcekler yumurta ile ürerler. Arka kısmında taşıdığı yumurtası iyice şişip patlayana kadar dişi örümcek yavrularını sırtında taşır. Tek bir örümcekten 100’lerce yavru örümcek çıkar.

Örümcekler zehirli midir? İnsanı neden sokar?

Evet. Bütün örümcekler zehirlidir. Fakat pek azı insanları öldürecek kadar yüksek dozda zehre sahiptirler. Örümcekler insanları kendilerini tehlikede hissettiklerinde sokarlar. Ya da çıplak ayakla çimlerde dolaşırken fark etmeden üzerine bastığımızda ısırabilirler.

Örümcek ısırırsa ne yapmalıyım?

Örümcek ısırdığı zaman ihmal edilmemelidir. Mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Ayrıca ısıran örümceğin fotoğrafının çekilmesi de zehirli olup olmadığı veya hangi panzehirin kullanılması gerektiği konusunda çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır