rüyada kereste görmek

Rüyada kereste görmek, içi dışına uymayan, fesatçı ve bozguncu kim­seye işaret eder.

rüyada biçilmiş kuru kereste gör­mek, mala işaret eder.

tahta görmek, kadına, evin hanımı­na veya kadın hizmetçiye işarettir.

rüyada arkasında tahta, kalas veya ağaçtan mamul bir şey taşıdı­ğını görmek, ikiyüzlü bir kimsenin hizmetinde bulunmaya işarettir.

rüyada yüksek bir yere çıkmak için kullanılan kahn kereste (kalas) görmek, zor bir işi başarmaya, ehil kimse için makama, memur için ter-fiye işaret eder.


İçi dışına uymayan bozguncu kimseye, Keresteci, münafıkların elebaşısına ve bozgunculukta başı çeken kimseye; Mesleği kerestecilik olan kimse için kereste, ticaretini yaptıkları mala, Gemi, atarabası vb. gibi şeylerde bulunan kimseler için kereste görmeek, gemi yahut arabayı meydana getiren kereşte aksamına delalet eder.

Rüyada kereste, yapi ile yorumlanir. Rüyasinda kereste alip, bir yere götürdügünü gören, bir ev satin alir veya yaptirir. Bazi yorumculara göre. kereste, bir evin temeli olarak da yorumlanir. Rüyasinda keresteci görmek, evin erkegine isarettir. Bir gemi yapimi yerinde yigili keresteler görmek, aile reisinin büyük gaileleri olduguna; kerestelerin bir insaatta kullanildigini görmek, ev balkinin aileleri için çalistiklarina, bir ambarda yigili keresteleri görmek, bol rizk ve berekete delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kereste, nifaktir. Bazi tabirciler, kereste, dininde nifak olan, disi içinden iyi görünen bir kimsedir, dediler.
 
Rüya Tabirleri
Rüya,her insanın tabii bir ihtiyacı olan uyku esnasında, zihinde beliren birtakım düşünce ve hayallerden ibarettir.