rüyada uçak düştüğünü görmek

Uçak düşmesi: Gökyüzünde uçaklar sıralı bir şekilde uçuyordu bize çok uzak görünüyodu uçağın birinde aşağıya sarkan sandığa benzerbişey vardı ablamla bizde uçaklara bakıyoduk ama ablamla aramızda mesafe vardı fakat birbirimizi duyabiliyoduk o sırada o sandık taşıyan uçak ablamdan tarafa düştü ben de onun üzerine düştü zannettim o yüzden hıçkırarak ağladım sonra annemler geldi olayı onlara anlatırken de hıçkırarak ağladım.sonra teyzeme gittim kapıyı çaldım çaldım açmadı sonra anahtar deliğinden baktım teyzem uyuyordu.sonra okul arkadaşlarımla okula gittim…

Rüyada uçak görmek ve uçak düşmesi; * Uçak görmek yolculuğa, ehli için makam ve rütbenin yükselmesine, diğerleri için madden ilerlemeye ya da mektup almaya delalet eder.

Havalanan uçakta olduğunu görmek, isteyerek hayatında değişiklik yapacak demektir. Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak şeklinde yorumlanır.

Sıra dışı deneyimler yaşayacaksınız. Şans size gülmeye başlayacak. Sürprizlere şaşırıp mutlu olacaksınız. Kişinin isteyerek hayatını değiştireceğini ve toplum kurallarının dışına çıkacağına işaret eder.

Bir uçak yaptığını veya satın aldığını gören, işlerin de başarıyı hazırlamış olur. Bir uçak sattığını gören, bu başarıyı kaybeder. Bir uçak yaptığını gören, kendi çalışması ve gayreti ile kimsenin yardımı olmadan büyük bir mevkie çıkar ve halk arasında ün yapar.

Bazı yorumculara göre uçağa binmek, kendini tehlikeye koymak, uçaktan inmek ise tehlikeden kurtulmakla tabir olunur. Uçakla havada türlü oyunlar yaptığını gören, tehlikelere karşı cesur olur.

Bir başka rivayete göre de:
Rüyada görülen uçak, makam ve rütbeye işarettir. Uçağın düştüğünü veya parçalandığını gören kimse, bir musibet ve belaya maruz kalır. Refah ve bölük içinde bulunan bir kimsenin rüyada ucuzluk görmesi sıkıntıya işarettir.

Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak vb yorumlanır. Rüyasında bir uçağa bindiğini gören kimsenin hayatında önemlice değişiklik olacaktır. Havalanana uçakta olduğunu gören, isteyerek yaşantısını değiştirecektir.
 
Rüya Tabirleri
Rüya,her insanın tabii bir ihtiyacı olan uyku esnasında, zihinde beliren birtakım düşünce ve hayallerden ibarettir.