rüyada hamile olduğunu görmek

Rüyada Hamilelik görmek; Ebu Said El-Vaize göre; bir kadinin kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir.

Rüya sahibi erkek veya kadin olsun, hamilelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Henüz balig olmamis bir çocugun kendisini hamile görmesi babasi ile ve küçük kizin hamile oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanir.

rüyada bekar kızın hamile oldugunu görmek
bekar kızın rüyada hamile olduğunu görm
rüyada aylık hamile olduğunu görmek
rüyada erkeğin hamile olduğunu görmek


Kirmani söyle diyor: Rüyasinda hamile oldugunu görenin mali artar.

Karisinin hamile oldugunu gören, dünya mallarindan bir sey ister. Hamilelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin hamile oldugunu görmek hayir ve menfaattir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada hamile oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder. Erkegin, kendisini hamile oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir üzüntü ve kedere isaret eder.

Hamilelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder. Rüyada hamile kadini görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin hamileligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder. Bazen de erkegin hamileligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder.

Bazen de hamilelik, aşk ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder.

rüyada hamile oldugunu görmek
rüyada erkek bebeğe hamile olduğunu görmek
rüyanda hamile olduğunu görmek

Rüyada erkeğin hamileliği, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler.

Bekar kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder.

Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder.

Kısır kadının veya hayvanlarin erkeginin hamileligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder.

Bir kimse kendi haniminin hamile oldugunu görse dünya metasindan bir sey arzu etmesine isaret eder. Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder.

Hamilelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder.


Rüyada hamile olduğunu gören kadın, zenginleşeceğine, yaptığı işlerde başarıya ulaşacağına, başarılarından dolayı övgü alacağına işaret eder.

Rüyada sadece kadınlar kendilerini hamile olarak görmezler. Rüyasında hamile olduğunu gören erkek, gizlediği ve ortaya çıkmasından korktuğu sıkıntıları olduğuna, yakınına yalan söylediğine işarettir.

Rüyada hamile birini görmek ise, başarıya, bol kazanca işarettir.


Rüyamda ben hamileymişim tahminen 1-2 aylık falanım… sonra yolda yürümeye başlıyorum yanıma biri geliyor yüzünü bakmıyorum şuanda birlikte olduğum erkek arkadaşımış o kişide.. sonra o an elimi karnıma koyarak erkek arkadaşıma yada her kimse o kişiye hamile olduğumu ve doğuramayacağımı söylüyorum ve bana neden diyor .. diyorum ki şimdi biraz önce hastaneden geliyorum doktor bu bebeği doğurmamam gerektiğini hasta olduğumu ve benim öleceğimi söyledi diyorum. yanımdaki kişi bana kızarak hayır doğurmalısın böyle birşey olmayacak sana ve bebeğe birşey olmayacak diyerek bana karşı çıkıyor. o an elim karnımda bir sancı geliyor bak diyorum daha şimdiden sancım ağrım var çünkü ben hastayım doktor öleceğimi söylüyor bu bebeği istemiyorum diyorum ısrarla ve kararlı bir şekilde bu bebeği istemiyorum .. yanımdaki kişi hayır ben senin yanında olacağım beraber aşacağız diyor .. o an uyandığımda elim karnımın üstündeydi ve çok etkilendim bu rüyadan … genelde rüyamda hep 3-4 aylık güzel, şirin erkek bebek görürüm … (bebekleri çok seviyorum) Rüyamı yorumlarsanız sevinirim..
rüyada kendini hamile olarak görmek rüyayada kendini hamile olduğunu görmek rüyada birinin hamile olduğunu görmek rüyada kendini hamile görmek


nsanın rüyada kendisini veya başkasını hamile, gebe olarak görmesi konusundaki rüya tabirleri şöyledir:
Kadın yahut erkeğin kendini gebe olmuş görmesi hayır ve iyiliğe; ilim ve malda ziyadeliğe, Yaşlı kadının gebeliği kıtlıktan so a bolluğa, Genç kızın ve dul kadının kendilerini gebe görmeleri evlenmelerine, Kısır kadının ve erkek hayvanların gebeliği o yılın kurak geçmesine, Gebe kadın görmek gizli işlere, üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada gebe olduğunu gören kadının, malının artmasına, övülmeye,izzet ve şerefe nail olmaya işaret eder.

Erkeğin, kendisini gebe olduğunu görmesi, insanlardan gizlediği ve ortaya çıkmasından korkulan ağır bir üzüntü ve kedere işaret eder.

Gebelik, gerek erkek gerek dişi olsun, rüyayı gören kimse için dünyaca olan fazlalığa işaret eder.

Rüyada gebe kadını görmek, üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder.Erkeklerin gebeliği, alim için ilminin fazlalığına, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacağı bir şeyi yapmasına işaret eder.

Bazen de erkeğin gebeliği, onun üzüntü ve kedere düşmesine işaret eder.

Bazen de gebelik, aşk ve muhabbete işaret eder.Bazen de rüya, erkekle kadın arasını bir yerde birleştiren kimseye yahuthastalığa ya da evine hırsız girmesine veya çaldığı bir şeyi sahibinden gizlemesine işaret eder.

Rüyada erkeğin gebeliği, kendisini iple helak etmesine işarettir. Bazen, o kimsenin yanında yabancı ölülerden sevdiği bir kimse defnedilir. Bazen de,mümkün olmayan şeylere yardım etmekle yalancı olur. Bazen, bozuk iman ve itikadını gizler.

Bekar kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Bazen de o kızın bulunduğu yerde hırsız ve yangın gibi meydana gelecek kötülüğe işaret eder. Bazen de o kızacin dokunmasına veyahut kendisine münasip ve layık olmayan birisine nikahlanmasına ya da uzun müddet evde kalmasına işaret eder.Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliği, senenin kıtlığına, hayrın azlığına, hırsızlar tarafından gelecek fitneye şerrin çok olmasına işaret eder.

Kısır kadının yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan doğurmasını görmesi, şer ve şiddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çıkmasına işaret eder.

Bir kimse kendi hanımının hamile olduğunu görse dünya metasından bir şey arzu etmesine işaret eder.

Kendisinin hamile olduğunu gören kimsenin mal ve dünyasındaki ziyadeliğe işaret eder.Gebelik, gerek kadın gerekse erkek için her halde iyidir.

Dul kadın ve genç kızın kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işaret eder.
 
Rüya Tabirleri
Rüya,her insanın tabii bir ihtiyacı olan uyku esnasında, zihinde beliren birtakım düşünce ve hayallerden ibarettir.